Smartfony z Dual SIM zyskują na popularności

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

smartfony-z-dual-sim-zyskuja-na-popularnosci

Kto by się spodziewał, że za rok smartfony z trybem Dual SIM będą aż tak mocno popularne wśród konsumentów. Według statystyk firmy badawczej Strategy Analitycs w 2016 roku niespełna 30% wszystkich sprzedawanych inteligentnych telefonów komórkowych będzie obsługiwać dwie karty SIM jednocześnie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Ich dokładny szacunkowy poziom to 514 miliony smartfonów na wszystkie 1,6 miliarda. I pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu telefony komórkowe z Dual SIM były uważane za niszowe dziwactwa. Teraz ta niepozorna grupa urządzeń mobilnych wyraźnie rośnie w siłę. Potwierdza to chociażby obecna strategia Microsoftu, który nawet w tanich low-endach umieszcza opcję Dual SIM.

Choć producentom to się nie podoba (przez relatywnie zmniejszony wolumen sprzedaży), to klient zyskuje niesamowitą wygodę. Nie musi bowiem żonglować dwoma telefonami komórkowymi, mianowicie prywatnym oraz służbowym. Może więc warto już teraz kupując nowy smartfon starać się zawsze wybierać tego z obsługą dwóch kart SIM. Nic nie tracimy, a w przyszłości możemy tylko zyskać.

(fot. Microsoft/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11852 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “Smartfony z Dual SIM zyskują na popularności”

 1. kikisek Odpowiedz

  Do tej pory produkcja i sprzedaż smartfonów dual sim pochodziła z Chin i były to typowo Chińskie marki wcześniej nie znane, a na pewno mało kto kojarzył je z produkcją smartfonów : Lenovo, ZTE, Huaweii, Oppo, Meizu, Jiayu, i cała masa innych. W Polsce zaczęły też zyskiwać uznanie dość tanie telefony dual sim myPhone, itd., które są już z PL gwarancją (też z chiskich montowni). Dotychczasowi wielcy producenci, którzy zaczęli TRACIĆ RYNEK zbytu, głównie przez bardzo drogie telefony (a też zlecali ich produkcję Chińczykom) aby nie zejść na margines zaczęli oferować dual simy. Choć i tak będą tracili na znaczeniu, głównie przez chęć narzucania astronomicznej marży na Chińskie telefony, ale sprzedawane z ich logo. Problem w tym, że dla wielu osób znane logo nie jest już jakimś prestiżem, ani gwarancja jakości. Zachodnie koncerny same ukręciły sobie pętlę na szyję, chciały jeszcze więcej zarabiać, wiec zamknięto fabryki, zwolniono pracowników i przekazano Chinom technologię i linie do produkcji. Na początku opłacało się bardzo mieć pracowników za „miseczkę ryżu” i sprzedawać na zachodzie z kilkuset procentową marżą. Ale dobre czasy się skończyły, Chińczycy zaczęli przejmować technologie, opracowywać własne modele i wytwarzać towar pod własnymi markami. Proces rozpoczął się wiele lat temu i teraz to Chiny zalewają świat swoją produkcją i wkrótce zaczną dyktować innym warunki … a doprowadziły do tego zachodnie pazerne na kasę koncerny. Zachód zaczął się wyraźniej zwijać z 15 lat temu i dobrobyt ludzi tam mieszkających, rośnie bezrobocie (jak ma nie rosnąć jak kiedyś wszystko co dało się produkować poprzenoszono do Chin). Z czasów rozkwitu przemysłu i technologii zmienili się na typowych konsumentów, na dodatek takich którym zaczyna brakować pomału kasy.

  • kikisek

   A ja funkcjonalność dual SIM doceniałem wiele razy np. standardowa taryfa pre paid bez pakietu danych, a na drugiej karcie SIM np. karta Orange z 6zł/6GB, czy podczas wyjazdu za granicę. Dzwoniono na mój nr. a ja oddzwaniałem z zagranicznego (za grosze) itd.

 2. sev3 Odpowiedz

  Dotychczas większość dual SIM miała 3G/H+ tylko na jednym slocie. Na drugim było tylko GSM. Teraz już coraz częściej widzę LTE na obu Simach.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt