Tak Duracell chce sprytnie dostarczyć ładowanie bezprzewodowe do każdego smartfonu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

tak-duracell-chce-sprytnie-dostarczyc-ladowanie-bezprzewodowe-do-kazdego-smartfonu

Firma Duracell, jeden ze światowych liderów baterii alkalicznych przygotował bardzo ciekawe akcesorium związane z ładowaniem. Kto jak kto, ale ta marka od wielu dobrych lat jest kojarzona właśnie z tym i jej słynnym króliczkiem. Dzięki nowemu produktowi od Duracell, dosłownie każdy telefon zyska funkcję ładowania bezprzewodowego.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Potrzebny jest do tego tylko jeden warunek. Smartfon musi posiadać port microUSB, ale to jest obecnie standard. Później wczepiamy do niego akcesorium przypominające Xtension Selfie Flash od Lenovo, a następnie kładziemy telefon na dedykowaną platformę. Później to właśnie dzięki niej następuje proces ładowania indukcyjnego. Trzeba przyznać, że pomysł jest kapitalny.

Oczywiście jest to mniej wygodna opcja od smartfonów z wbudowaną funkcją ładowania bezprzewodowego. Z drugiej jednak strony i ona wydaje się bardziej komfortowa od zabaw z wczepianiem ładowarki, a następnie jej przewodu do gniazdka w ścianie. Tutaj mamy tylko jeden ruch, mianowicie podłączenia dedykowanego akcesorium do telefonu. Później następuje magiczne ładowanie bez zbędnych kabli.

(fot. Duracell/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “Tak Duracell chce sprytnie dostarczyć ładowanie bezprzewodowe do każdego smartfonu”

  1. AB Odpowiedz

    Próbuję znaleźć sens stosowania takiego gadżetu, ale jakoś nie mogę. Rozumiem gdyby element wpięty w port micro USB był na stałe i nie przeszkadzał w codziennym użytkowaniu. Na zdjęciu jednak widzę, że to kobyła, którą trzeba podpinać przy każdym ładowaniu, a to w zasadzie wyłącza sens takiej ładowarki. Równie dobrze mogę podpinać kabelek.

    • Gregrin

      Są takie rozwiązania dostępne nawet na allegro, oczywiście chińskie 😉 Wpinasz drobne złącze w telefon i wywijasz na plecy telefonu dosyć plaska cewkę. Tylko słabo u nich z jakością i wydajnością. U mnie na zasilaczu 2A nie było to wstanie ładować HTC m8 (na telefonie pokazywało ze niby ładuje ale sam telefon wyświetlał komunikat żeby podłączyć do mocniejszej ładowarki)

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt