Poznaj oficjalne nowości Androida 5.1 Lollipop

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

poznaj-oficjalne-nowosci-androida-5-1-lollipop

Choć Android 5.1 Lollipop zaczął pojawiać się już wcześniej u pierwszych użytkowników to koncern Google zdecydował się właśnie opublikować oficjalną listę nowości najbardziej świeżego wydania lizaka na rynku. Ważne zmiany są tak naprawdę cztery, z czego jedna jest sporą niespodzianką.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Otóż okazuje się, że wcześniejszy Android 5.0 Lollipop nie obsługiwał standardu HD Voice. Krystalicznie czyste rozmowy telefoniczne są dostępne dopiero w poprawionej wersji 5.1. Druga kwestia dotyczy lepszego zarządzania oraz oficjalnego wsparcia smartfonów z trybem Dual SIM. Trzecia to łączenie się z sieciami Wi-Fi czy nadzorowanie podłączonych urządzeń Bluetooth bezpośrednio z menu szybkich ustawień. Nie zabrakło też ważnych przecież spraw związanych z bezpieczeństwem.

Dzięki czwartej nowości, mianowicie funkcji Device Protection użytkownik, który znajdzie nasz telefon dajmy na to na ulicy, nie będzie mógł z niego korzystać nawet po aktywowaniu opcji zresetowania smartfonu do ustawień fabrycznych. Warunkiem bezwzględnym będzie zalogowanie się na konto Google. Tak więc paradoksalnie taka operacja może zrobić z telefonu bezużyteczną cegłę. Natomiast jej właściciel może zawsze łatwo namierzyć telefon, zwłaszcza jak będzie on włączony.

(fot. Google/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11524 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt