Prześwietlanie osób na Facebooku to norma

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

przeswietlanie-osob-na-facebooku-to-norma

Prześwietlanie osób na Facebooku to nowa patologia społeczna, która narodziła się wraz z ogromnym wzrostem popularności portali społecznościowych. Jeśli szukamy pracy (i jednocześnie przeszliśmy do kluczowych etapów rekrutacji) to na 99% możemy być pewni, że pracodawca sprawdzi nasz wygląd oraz ogólną reputację (styl życia, zdjęcia z weekendowych zabaw) na popularnym FB.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Facebook stał się taką współczesną wielką kartoteką policyjną, w dodatku dostępną za darmo dla każdego. Warto więc z głową z niego korzystać i nie publikować na jego łamach wszystkich zdjęć jak leci z naszego życia. Jeśli jednak czujemy taką potrzebę, to ograniczmy chociaż możliwość ich przeglądania tylko dla znajomych, a nie wszystkich użytkowników portalu jak to jest domyślnie ustawione.

Tylko czekać, aż Facebook wprowadzi opcję znaną z upadłej nieco Naszej Klasy (teraz NK) polegającą na wyświetlaniu historii osób przeglądających nasz profil. Gigant z Kalifornii zarzeka się jednak, że nigdy tego nie zrobi. Druga sprawa dotyczy wypełniania wszystkich informacji w formularzach Facebooka włącznie z miejscem pracy. Nie każdy musi też wiedzieć z kim sypiamy, a tego typu dane także chętnie czy nawet dumnie są publikowane przez użytkowników największego serwisu społecznościowego świata.

(fot. Facebook/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10859 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

1 komentarz do “Prześwietlanie osób na Facebooku to norma”

  1. Bartek Odpowiedz

    Jest to całkiem skuteczny sposób żeby dowiedzieć się paru ciekawych rzeczy o potencjalnym pracowniku. Ciężko podczas samej rozmowy rekrutacyjnej ocenić człowieka, a profil na fb może w tym pomóc co nie znaczy że należy się znowu sugerować tylko nim..

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt