PREMIERA: Wysuwana przednia kamerka pokazała prawdziwe oblicze Facebooka

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W branży technologicznej wrze. Aplikacja Facebook podglądała użytkowników przednią kamerką w momencie przewijania strumienia wiadomości (tzw. newsfeeda). Co jednak najciekawsze w tej historii, wybrani użytkownicy smartfonów raportują, iż ich kamery peryskopowe zaczęły się samoistnie wysuwać właśnie w momencie przeglądania postów znajomych.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Ten przykład dobitnie pokazuje na własnej skórze jak naruszana jest prywatność użytkowników w rażący sposób. To tak jakby w momencie korzystania z serwisu Facebook zaczęła się dziwnie palić na notebooku niebieska dioda oznaczająca aktywną pracę przedniej kamery. Odkrycia dokonał niejaki Joshua Maddux, którego post na Twitterze osiągnął ogromne zasięgi popularności na tle całe reszty opublikowanych statusów.

Można się o tym przekonać odwiedzając podstronę www.twitter.com/JoshuaMaddux/status/1193434937824702464. Jeśli już zaś mowa o imieniu Joshua to był drugi znany o nazwisku Wong opowiadający bohaterską walkę o niezależność Hongkongu na tle wpływu Chin (dokument o nim znajdziemy na platformie Netflix). Dziś akurat tam jest bardzo gorąco, jeśli chodzi o walkę władzy z ruchami niepodległościowymi coś jak Katalonia w Hiszpanii pragnącą się od niej odłączyć.

(fot. Oppo/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10810 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

2 komentarze do “PREMIERA: Wysuwana przednia kamerka pokazała prawdziwe oblicze Facebooka”

  1. marco Odpowiedz

    No to firma Xiaomi (oni głównie mają telefony z wysuwaną kamerą) zrobi furorę ze względu na tą funkcję. Zaklejanie przedniej kamery tak jak to kiedyś było modne w laptopach jest o wiele bardziej skomplikowaną operacją na smartfonie.

    • Kamil

      No i Oppo jeszcze, swoją drogą to ciekawe musi być zaskoczenie jak ktoś odpala fejsa a tam cyk myk kamerka w górę, wtedy dopiero ludzie skumaja co oznacza brak prywatności na własnej skórze 😱

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt