Smartwatche się nie sprzedają

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

smartwatche-sie-nie-sprzedaja

Sprzedaż smartwatchy na arenie międzynarodowej jest jedną wielką klapą. Tylko tak można określić ich bardzo słabe wyniki sprzedaży. W całym 2014 roku nabywców na inteligentne zegarki z platformą Android Wear znalazło się zaledwie 720 tysięcy. Wynik mniejszy od nawet jednego miliona jest tutaj sporym zaskoczeniem.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Samych tylko smartfonów z Androidem na pokładzie w tym samym czasie sprzedało się bowiem kilkaset razy więcej, bo zapewne około 400 milionów sztuk. To daje do myślenia. Sytuacji nie poprawiają nawet tak atrakcyjne cenowo modele inteligentnych zegarków (w dodatku markowych, a nie tzw. B-brandów wątpliwej jakości) jak chociażby Sony SmartWatch 2 w cenie 399 PLN.

Jeśli natomiast weźmiemy pod uwagę wszystkie inteligentne zegarki (nie tylko z mobilnym system operacyjnym Google, czyli Android Wear) to klientów tego typu urządzeń noszonych było 4,6 miliona. To i tak jest mała kropla w morzu potrzeb potencjalnych par dłoni. Z pewnością więc koncern Apple razem ze swoją opóźnioną premierą Watcha z miejsca stanie się liderem nowego sektora rynku.

(fot. Sony/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

3 komentarze do “Smartwatche się nie sprzedają”

 1. sev3 Odpowiedz

  Całkiem możliwe że Applowcy to łykną (oni łykają wszystko co ma logo z jabłkiem) i rozpromują na tyle że i androidowcy zechcą to mieć. Tak przecież było z dotykowymi wyświetlaczami, które istniały w telefonach na długo przed powstaniem iFona.

  • Kamil

   Lykna wszystko jak mlode pelikany, ale tam jest inna relacja ceny Apple do zarobkow 😉

 2. Johnnny Odpowiedz

  Apropos i tak ten smartkacz nie przebije gshock ani innych klasycznych zegarków  bo wygląda jak pół d.. za krzaka i kosztuje 400 zł za to to gshock już fajny jest 🙂 ale i tak prędko na ręce tego smartkacza nie bd miał bo gshok nie pogodzi się ze zmianą na taki kicz

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt