Na klawiaturze typu Word Flow czy Swype pisze się szybciej niż na tej fizycznej QWERTY

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 3,50 na 6)
Loading...

na-klawiaturze-typu-word-flow-czy-swype-pisze-sie-szybciej-niz-na-tej-fizyczej-qwerty

To naprawdę zadziwiające jak szybko człowiek może się nauczyć obsługi nowych technologii. Dochodzi nawet później do paradoksów, że wcześniej krytykowane rozwiązania pokonują te stare, tradycyjne metody działania. Tak właśnie jest z wirtualną klawiaturą. Po dosłownie kilku dniach treningu, normalnego używania chwalonej klawiatury Word Flow, pisze się na niej szybciej wiadomości niż na fizycznym odpowiedniku z pełną gamą przycisków QWERTY jak w BlackBerry.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Wpływ na taki stan rzeczy ma nie tylko błyskawiczne wprowadzanie tekstu na zasadzie przewidywania podczas smużenia palcem po ekranie. Swoje też robi funkcja podpowiadania słówek w momencie szybkiego wprowadzania lub poprawiania danych. Przypomina to w dużym stopniu ideę słownika T9, który zrewolucjonizował telekomunikację na przełomie lat 90-tych oraz od roku 2000 wzwyż.

Wirtualna klawiatura Word Flow pojawiła się wraz z premierą Windows Phone 8.1. Dokładniejsze szczegóły na jej temat znajdziemy na oficjalnej witrynie www.windowsphone.com/pl-pl/how-to/wp8/settings-and-personalization/typing-shortcuts. Dla wielu osób jest to najlepszy program tego typu, który przewyższa nawet jakością swoje nadzwyczaj dobrze działające płatne odpowiedniki premium, doskonale znane chociażby użytkownikom Androida.

(fot. Microsoft/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10719 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

4 komentarze do “Na klawiaturze typu Word Flow czy Swype pisze się szybciej niż na tej fizycznej QWERTY”

    • Kamil

      Jak oglądasz HBO i tam pisze Premiera to też jesteś w szoku? My mobile ma być najwyższej jakości marką oraz tak właśnie ma się kojarzyć z coraz to większą ilością unikatowych treści, a nie przedruków 😉

    • Kamil

      Już jest 😉 Marka My mobile nie musi już nikomu niczego udowadniać. Średnia ocena artykułów na ten moment to 4,6/6 w skali szkolnej i to mimo złośliwych jedynek od sympatyków Androida punktujących tak wszelkie pozytywne treści o Windows Phone

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt