Wielkie wady Windows Phone 8.1

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

wielkie-wady-windows-phone-8-1

Windows Phone osiem kropka jeden. To bez wątpienia największy aktualnie temat na czasie w świecie mobilności. Zalety oraz nowości Windows Phone 8.1 już znamy doskonale. Czas teraz przejść na ciemną stronę mocy. W tym artykule zostaną zaprezentowane jego wady na tle wersji 8.0. Niestety, po wykonaniu oficjalnej aktualizacji oprogramowania można dostrzec pewne irytujące zmiany. Jest też część bugów, które są zapewne efektem pośpiechu deweloperów z Redmond, którzy chcieli zadowolić za wszelką cenę pierwszych konsumentów nowym wydaniem mobilnych kafelek. Tym samym do dzieła.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Aplikacje Galeria oraz sklepu Windows Phone Store nie mają już pięknego tła graficznego. W dodatku program Muzyka zmienił się również na gorsze. Jego tło zamiast subtelnej szarości prezentuje pustą czerń niczym wspomniane wyżej aplikacje Galerii czy też dedykowanego sklepu. Jedyną zaletą tytułu Muzyka jest chyba dodanie wyszukiwarki tekstowej do przeszukiwania biblioteki oraz możliwości wyboru widoku całej pamięci/tylko tej wewnętrznej/karty microSD odnośnie plików MP3. Ponadto kafelek muzyka na pulpicie głównym nie wyświetla animowanego efektownego napisu z nazwą artysty w momencie odtwarzania. Aż dziw bierze, że z tego pomysłu zrezygnowano. Kolejna sprawa dotyczy ikony baterii oraz zasięgu, która nie znika na zasadzie przesunięcia do góry, tylko jest zawsze widoczna. Znowu subtelności znanej z Windows Phone 8 zabrakło. Szkoda, że nie dano użytkownikom wyboru w tej kwestii.

Często też występują dużo gorsze animacje przejścia (brak w 100% płynnego efektu przewracania kartki książki, można zauważyć nawet minimalne przycięcia). Aplikacje systemowe też dłużej się uruchamiają, czego najlepszym dowodem jest nowy kalendarz. Niestety funkcja prezentacji pogody wymaga od użytkownika non-stop aktywnej opcji lokalizacja. Ta swoją drogą też nie zawiera rozgraniczenia pomiędzy GPS, aGPS oraz na bazie masztów BTS. W dodatku miniatury ikon aplikacji często się wczytują z widocznym opóźnieniem i wyświetlają puste elementy tapety tła kafelków. Trudniejszy jest też skrót do wykonania zrzutu ekranu (vol+ zamiast przycisku Windows i do tego standardowy klawisz blokady). Wolniejszy jest proces zapisu zdjęć do zewnętrznej teraz aplikacji obsługującej SkyDrive z sekcji menu. Kolejna sprawa to porozdzielanie gier, muzyki, wideo, podcastów i radia na oddzielne podprogramy.

W efekcie Angry Birds znajduje się na zewnętrznej liście programów, a nie w aplikacji Xbox. Często też po wciśnięciu przycisku wstecz, dany tytuł się nie zamyka oraz dalej funkcjonuje niepostrzeżenie w tle. Do tego dochodzi rozmyta ikona L jak LTE czy baterii w poziomym trybie. Deweloperzy najwidoczniej nie przygotowali odpowiedniej liczby grafik pod różne rozdzielczości urządzeń. Na koniec występują też problemy z instalacją systemu w formie oficjalnej aktualizacji OTA przez Wi-Fi (dopiero druga próba zadziałała, jedna trwała około 30 minut i poszła na marne z uwagi na zbyt mała wolną przestrzeń 1 GB, w efekcie wciąż figurował Windows Phone 8 zamiast 8.1). Warto zatem wcześniej przygotować minimum wolne 1,5 GB. Co ciekawe, został rozwiązany w nowym wydaniu problem z niedokładnym celowaniem kursora na wirtualnej klawiaturze. Jeśli ktoś chce wrócić do aktualizacji Lumia Black z Lumia Cyan to może to zrobić na własną odpowiedzialność korzystając z programu Nokia Software Recovery Tool.

(fot. My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11789 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt