Jest pewna duża wada przeglądarki Internet Explorer na Windows Phone i Chrome na Androida

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

jest-pewna-duza-wada-przegladarki-internet-explorer-na-windows-phone-i-chrome-na-androida

Pełnowartościowe przeglądarki na nasze telefony obsługujące w pełni technologię JavaScript takie jak Internet Explorer na Windows Phone czy Chrome na Androida mają jedną poważną wadę. W momencie przeglądania sieci web i wciśnięcia przycisku wstecz za każdym razem następuje ponowne wczytanie zawartości. Powoduje to zupełnie niepotrzebne pobieranie cennych danych.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Mają one wartość zwłaszcza na łączności komórkowej, choć w czasach takich promocji na kartę jak darmowe LTE czy domowy zasięg Wi-Fi nie są one aż takiej wysokiej rangi jak dawniej. Dla porównania, fenomenalna przeglądarka mobilna Opera Mini już nie posiada tej wady. U niej w momencie wykonania akcji cofnij nie ma momentu wczytywania danych. Wszystko działa błyskawicznie na zasadzie cachowania treści witryny.

Aż dziw bierze, że tak wielkie koncerny jak Microsoft lub Google jeszcze nie wprowadziły podobnych funkcji. O ile jeszcze posiadacze Androida mogą sobie szybko wrócić do przełomowego (zwłaszcza w erze feature phonów) produktu norweskiej Opery Software, o tyle nawet nie ma prac nad Operą Mini na Windows Phone. Ten ostatni element szczególnie jest niepokojący, gdyż mobilne kafelki są obecnie tylko na fali wznoszącej.

(fot. Google/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11705 informacji na tej witrynie.5 komentarzy do “Jest pewna duża wada przeglądarki Internet Explorer na Windows Phone i Chrome na Androida”

 1. Grzegorz Odpowiedz

  Te dane są zapisywane w pamięci cache.  Ahhhh. Licznik  zaoszczedzonych danych nie uwzględnia chyba tego. 

  • Kamil

   To prawda, w takiej sytuacji rzecz jasna nie są pobierane dodatkowe dane z pakietu, ponieważ strona internetowa nie jest wczytywana

 2. Derick Odpowiedz

  UCBrowser nie ma tego problemu a co więcej można ustawić duży cash i gdzie ma zapisywać, czy w pamięci telefonu czy na karcie. W ogóle UC w najnowszej wersji bije Operę Mini pod wieloma z wyjątkiem płynności przewijania. Tylko to powstrzymuje mnie przed porzuceniem mobilnej opery, bo synchro jest z chmury. Możliwości konfiguracji UC są ogromne. Jest nawet tryb incognito.

  • Kamil

   Miałem sprawdzić przeglądarki internetowe działające na lejku 32 kb/s, ale niestety mam teraz na 30 dni aktywną promocję darmowe LTE i nici z tego badania. W przyszłym miesiącu przyjrzę się sprawie czy coś działa. Póki co, przez chwilę miałem spowalniacz i o to co działa bezproblemowo na Windows Phone:

   1. Poczta Email – ok
   2. Pogoda Bing – ok
   3. Endomondo – ok
   4. MBank – ok
   4. Internet Explorer z włączona funkcją Data Sense, Epic Fail

 3. Derick Odpowiedz

  UC możesz sprawdzić na wszystkim bo jest chyba na wszystko. Mi na 7 letniej nokii 10 MB ram z symbianen otwiera 9 zakładek bez obrazków. Katuje go bez litości a gdy nawet się sypnie to ta cudna przeglądarka ma na starcie przywracanie wysypanej treści. Natomiast cachowanie działa bezbłędnie i przy przywracaniu wczytuje z zapisanego lokala.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt