Instalacja plików APK możliwa na BlackBerry 10 OS

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

instalacja-plikow-apk-mozliwa-na-blackberry-10-os

Związki kanadyjskiej firmy produkującej telefony komórkowe z największym na świecie mobilnym systemem operacyjnym występującym w przeszło 80% smartfonów są coraz bardziej widoczne. Według zeszłotygodniowych doniesień marka BlackBerry rozważa nawet przejście na Androida. Oznacza to nic innego jak porzucenie rozwijanej autorskiej platformy o nazwie BlackBerry 10 OS.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Byłby to co prawda cios dla sympatyków jeżynek, ale i ratunek dla korporacji. Teraz jak podaje serwis BBNews, BlackBerry 10 OS jest w stanie instalować pliki w formacie APK, czyli typowym rozszerzeniu dla gier oraz aplikacji stworzonych z myślą o Androidzie. W efekcie nie trzeba będzie już się bawić w konwersję do rozszerzenia BAR. Pozostaje w takim razie mieć tylko nadzieję, że obejdzie się bez błędów w stylu plik pakietu jest nieprawidłowy.

Do takich komunikatów od lat są przyzwyczajeni użytkownicy mobilnego systemu operacyjnego Android. Aż strach pomyśleć, jakie bugi mogą być na zupełnie obcym środowisku BlackBerry 10 OS. Trzeba przyznać, że pomysły tego przedsiębiorstwa są mocno interesujące na ratowanie nierentownego biznesu telekomunikacyjnego. Dosłownie kilka dni temu spekulowano o rzekomej dostępności sklepu Google Play. BlackBerry szybko zdementował te informacje twierdząc, że dla niego najważniejsze jest jego własne repozytorium. Chodzi oczywiście o BlackBerry World.

(fot. BlackBerry/Google/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11517 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt