Nowa taryfa Orange Yes na kartę [aktualizacja II]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

nowa-taryfa-orange-yes-na-karteOrange Yes to nazwa nadchodzącej nowej oferty Pre-paid. Pomarańczowy operator chce dzięki niej skutecznie powalczyć z telkomami Play oraz T-Mobile w kwestii zawsze darmowych rozmów w sieci lub SMSów. Taki standard od dawna występuje w taryfie Na kartę fioletowego telkoma. Dopiero po roku mechanizm ten skopiowała różowa sieć komórkowa.

Nowa oferta T-Mobile Frii umożliwiała darmowe rozmowy w ramach macierzystego telkoma nawet przy zerowym stanie konta. Ten fakt również będzie starał się wykorzystać Orange Yes na kartę. Prawdopodobnie SMSy i rozmowy będą rozdzielone (w T-Mobile Frii ich nie ma wcale w opcji wewnątrzsieciowej).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Ponadto czas aktywności ma wynosić tylko 30 dni. Pewną zaletą jest z kolei fakt, że usługa rocznej ważności konta będzie działać w Orange Yes. W tym przypadku klient ma mieć możliwość zakupu nielimitowanych rozmów w sieci za 9 PLN miesięcznie oraz SMSów bez limitów (także do wykorzystania w Orange) za 6 PLN. Na dokładkę mamy też wiadomości tekstowe do wszystkich operatorów bez ograniczeń za 10 PLN. Podstawowa stawka za minutę rozmowy to 0,29 PLN, SMSa 0,15 PLN (jest pewien postęp), MMSa 0,20 PLN oraz 0,12 PLN za każde 100 kb transmisji danych w mobilnym internecie. Tak obszerne spekulacje potwierdzają jedno. Oferta Orange Yes na kartę jest na ukończeniu i powinna ona mieć oficjalną premierę najpóźniej w przyszłym tygodniu. Czekamy zatem z niecierpliwością na ten moment po ostatnim debiucie świetnego produktu Orange Cloud.

[AKTUALIZACJA]

W sieci zaczęły pojawiać się oficjalne regulaminy taryfy Orange Yes. Najlepszym przykładem jest portal telekomunikacyjny Telix, który go opublikował. Większość powyższych informacji się sprawdziła jak chociażby cennik. Niestety czasy ważności nowej oferty Orange Yes są bardzo słabe. W efekcie nie mają one żadnych szans na skuteczną konkurencję (akurat pod tym względem) z propozycjami Play Lubię to czy T-Mobile Frii na kartę. Tam dla przypomnienia dodamy, że zasilenie konta sumą 50 PLN oznaczało aż 100 dni darmowych rozmów w sieci. W Orange Yes przy takiej samej kwocie mamy zaledwie 50 dni aktywności. Są to zatem o połowę grosze warunki niż o konkurencji.

W przypadku sumy doładowania 5 PLN jest to 5 dni, 10 PLN (10 dni), 25 PLN (25 dni), 100 PLN (100 dni) i 200 PLN (200 dni). Aktywacja taryfy Orange Yes odbywa się krótkim kodem *101*90#. Na chwilę obecną na witrynie operatora www.orange.pl/taryfy_orange_na_karte_nowy.phtml nie ma jeszcze oficjalnej podstrony. Z pewnością jednak lada moment do już obecnych pięciu produktów dołączy ten szósty o nazwie Orange Yes. Co ciekawe, w momencie migracji środki przechodzą dalej zarówno z konta głównego jak i promocyjnego, co jest miłą niespodzianką. Wyjątkiem od tej zasady są jedynie akcje marketingowe używane w starszych, poprzednich taryfach.

[AKTUALIZACJA II]

Rzecznik pomarańczowej sieci komórkowej na swoim blogu ogłosił oficjalny start Orange Yes. Powyższe informacje zawarte w artykule tylko się potwierdziły. Niestety Orange zanotował przy okazji pewną klapę, ponieważ udostępnił nieskończony jeszcze produkt. Wszystko dlatego, że w ofercie nie ma pakietów internetowych. Choć ten aspekt ma zostać poprawiony w najbliższej przyszłości to niesmak pozostał. Aktywacja taryfy darmowe rozmowy odbywa się za pomocą krótkiego kodu *110*36# (ilość jednostek sprawdzimy SMSem o treści MINUTY wysłanym pod numer 131), natomiast opcji bezpłatne wiadomości tekstowe *110*37# (dostępność sprawdzimy wiadomością o treści SMSY wysłaną dalej na numer 131). Szczegóły znajdziemy na www.my-mobile.com.pl/index.php/2013/09/28/nowa-taryfa-orange-yes-na-karte.

(fot. Orange/My mobile studio)

REKLAMA ORANGE YES

Przygotowane przez

jest autorem 11705 informacji na tej witrynie.9 komentarzy do “Nowa taryfa Orange Yes na kartę [aktualizacja II]”

 1. bazooka Odpowiedz

  …być może to oznacza optymalną taryfę dla prepaidowców takich ja, których znajomi korzystają z usług orangutana 🙂 …trzeba tylko poczekać jakie pakiety internetowe będą dostępne w tej taryfie wówczas dopiero można zapomnieć o taryfie SMART, która wielu oceniło jako niewypał, mimo że dawała „podobną” korzyść (600minut po orange za 9zł/25dni) – no ciekawe, ciekawe 🙂

  • Kamil

   Robi się ciekawie. Play, T-Mobile i lada moment Orange będą miały w zasadzie identyczną ofertę. Tylko Plus pozostanie w ogonie stawki, a to przecież on dawno temu za sprawą Simplusa miał zdecydowanie najlepszą ofertę na kartę. Ach te stare reklamy z tym animowanym ludkiem z kreskówki La Linea kreślonym jedną kreską

  • Kamil

   No i niestety mamy rozczarowanie z tymi krótkimi czasami ważności. Dobrze, że chociaż jest ten wyróżnik marketingowy Orange Cloud w ofercie na kartę na pocieszenie 😐

 2. bazooka Odpowiedz

  Nie, nie, nie – poczekajmy – nie skreślajmy – nie wiem skąd to telix ma, być może i to prawda, ale nie wiem jak można skreślić to na starcie przez te czasy skoro jak pisałeś wyżej ma działać „konto ważne rok”… no i moim zdaniem to za mało danych by ocenić taryfę YES, bowiem w taryfie SMART w cenniku w pdf też nie ma zdaje się wzmianki o tym, że po doładowaniu 50zł dostajemy pakiet 1GB na 50dni – to jest główna atrakcja taryfy SMART (dla smartphonów) i tego nigdzie nie bierzesz pod uwagę Kamil w swoich ocenach – a dlaczego? …kup osobno 1GB na 50dni w innej sieci – ile będzie Cię to kosztować ? Poza tym w SMART mamy 1gr/100kB – YES musi coś dać jeszcze.
  Coś w trawie piszczy i nie zdziw się jak się okaże, że za doładowanie 50zł dostaniemy te nielimitowane rozmowy przez te 50dni co będzie wskazywało na różnicę/uzupełnienie taryf pre-paid w orange, nie uważasz Kamilu?

  • Kamil

   Jest klapa, dalej mamy tylko 50 dni ważności po doładowaniu 50 PLN. Play oraz T-Mobile wygrywają na tym polu zdecydowanie (P4 jest najlepszy, bo ma jeszcze SMSy bez zbędnego rozdzielania z połączeniami głosowymi)

 3. bazooka Odpowiedz

  No jest krótko mówiąc kibel, to prawda, „aleeeee”
  po 1. nie prawdą jest, że „Powyższe informacje zawarte w artykule tylko się potwierdziły.”, bo usługa nie jest aktywna przez 30dni tylko wystarczy by zostać w okresie aktywnym czyli mieć możliwość wykonywania połączeń, nawet mając 0zl na koncie,
  po 2. aby decydować się spróbować tej prostej taryfy trzeba poczekać na te pakiety, bo w tej chwili jest masakra do potęgi, pomarańczowy wstyd, wpadka, która faktycznie pozostawia „niesmak”, tak jak piszesz;
  po 3. nie wiem wogóle co to za oferta, która nakazuje w roku wydać ok 350zł na utrzymanie „okresu aktywnego” by posiadać tę usługę 0zł / orange
  po 4. dalej najważniejsze pozostaje pytanie ile i do kogo dzwonię, i od tego zależy wybór sieci i taryfy, moim zdaniem pisanie, który operator jest LEPSZY, bo ma lepiej,gorzej skonstruowaną ofertą, a która ma dać klientowi niemalże ten sam produkt, ale do RÓŻNYCH SIECI! Nikt kto ma znajomych w orange, nie pójdzie po to by korzystać z tego do T-mobile i viceversa – trzeba to za każdym razem uzmysławiać w takich artykułach, bo inaczej przekaz ich staje się strasznie nieczytelny, a opinie i podsumowania wręcz tendencyjne.
  po 5. moja propozycja wykorzystania tych taryf (YES i FRII) jest taka by przekalkulować sobie, i sprawdzić czy wydzwaniamy 600minut po sieci / m-c i iść w tym kierunku – naprawdę 90% z nas nie musi mieć NIELIMITOWANYCH połączeń po sieci!
  Roczne rozliczenie:
  FRII – 12m-cy x 10zł/600minut po t-mobile/heyah = 120zł (pamiętać doładowywać)
  YES – 12m-cy x 9zł/600minut po orange/njumobile = 108zł (i rok ważności konta)
  po 6. włączanie/wyłączanie w/w usług nie jest limitowane, więc można sobie urozmaicić takie aktywacje w okresie rocznym i np najpierw korzystać z usługi darmowo aktywowanej do czasu aż będzie trzeba doładować konto – wtedy dezaktywować, przejść na 600minut do momentu kolejnego doładowania i aktywować itp, bo zawsze trzeba sobie zadać pytanie, ile więcej niż 600minut wydzwaniam po sieci żeby w przypadku orange YES wydać na to 350zł rocznie, a w przypadku FRII 241zł / rocznie…
  …tu muszę przyznać, że 50zł/50dni to jest blamaż orange!!!!!!
  W SMART to tak gorzko nie smakuje bo na 50dni dostaje się 1GB transferu a potem 100kb są po 1gr => 10zł za 100MB, a w YES jak na razie 12zł za 10MB…WTF?
  Przy czym zaznaczam w SMART też jest 600minut / tyle że na 25dni za 9zł. Tutaj powinniśmy wrócić do oceny tej taryfy, która jest niedoceniona 🙂
  P.S.
  do SMSów w ogóle się nie odnoszę, bo SMSy ze smartphonów wysyła się teraz (jeśli w ogóle) z sieci/internetu za darmo i SMSy stają się produktem co raz bardziej niszowym.
  pozdro

  • Kamil

   Ale pakiety dodatkowe mają równe 30 dni ważności wymienione w trzecim akapicie

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt