Średnia prędkość mobilnego internetu 3G Play to 0,8 Mb/s i w weekend 1,5 Mb/s

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

srednia-predkosc-mobilnego-internetu-3g-play-to-08-mbs-i-w-weekend-15-mbsO pewnym spowolnieniu prędkości z poziomu 3,5 Mb/s do 0,9 Mb/s mobilnego internetu w sieci komórkowej Play na terenie Torunia informowaliśmy miesiąc temu. Pikanterii całej sprawie dodaje jeszcze fakt, że miejsce urodzin słynnego Kopernika było pierwszym z 11 miast Polski, w których Plus już w 2009 roku wdrożył znaczną modernizację sieci w postaci HSPA+ oferującą 21 Mb/s.

Być może Play w ostatnim czasie zanotował zdecydowanie mniejsze przydzielanie zasobów w ramach roamingu wewnętrznego (krajowego) Polkomotela. Taka strategia zielonego operatora jest spowodowana zwiększeniem ruchu w mobilnej sieci. Wracając jednak  do tematu Play to po przeprowadzonych testach sytuacja się nie poprawiła. Wręcz przeciwnie, się pogorszyła. W dni powszednie średni poziom transmisji 3G/HSDPA wyniósł zaledwie 0,8 Mb/s. Z kolei w weekendowy poranek udało się osiągnąć 1,5 Mb/s.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Wykonane zostały liczne próby w niedzielę (30 czerwca 2013 roku) około godziny 8.00, gdzie przecież natężenie jest stosunkowo małe. Większość klientów sobie smacznie śpi po trudach sobotniej, przetańczonej nocy. Dla przykładu uzyskane osiem wyników wyglądało kolejno 2,22 Mb/s, 1,56 Mb/s, 0,51 Mb/s, 1,92 Mb/s, 1,59 Mb/s, 0,73 Mb/s, 1,8 Mb/s oraz 1,73 Mb/s. Dało to łącznie w zaokrągleniu średni rezultat 1,51 Mb/s dla weekendu. Natomiast w dzień powszedni, we wtorek (2 lipca bieżącego roku) około godziny szczytu 17.00 rezultaty kształtowy się odpowiednio 0,85 Mb/s, 0,78 Mb/s i 0,89 Mb/s. Gołym okiem widać połowiczny spadek mocy.

Wynik 0,84 Mb/s dnia powszedniego również na nikim nie mógł zrobić piorunującego wrażenia. Dla porównania Wi-Fi z domową łącznością dumnie prezentowało 5,91 Mb/s czyli wartość zbliżoną do 6 Mb/s. Taka negatywna sytuacja rodzi jeszcze jeden paradoks. Skoro użytkownik od poniedziałku do piątku w swoim telefonie ma osiągi rzędu 0,8 Mb/s to w zasadzie dla tych przeszło 500 kb/s więcej w 3G nie opłaca mu się dezaktywować EDGE oferujące przecież poziom 236,8 kb/s, a i skorzysta na tym przy okazji jego bateria. Zjawisko celowego wyłączania 3G staje się powszechne przez takiej sytuacji. Tak więc zachęcamy wszystkich czytelników My mobile do zrobienia podobnych testów prędkości u swojego operatora przy pomocy darmowej aplikacji Speed Test.

(fot. Play/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 9175 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

8 komentarzy do “Średnia prędkość mobilnego internetu 3G Play to 0,8 Mb/s i w weekend 1,5 Mb/s”

  • Kamil

   Poprawione, miało być oczywiście 236,8 kb/s

 1. Daniel Odpowiedz

  Edge to max 256 kb/s,ja nawet na takim prawie 1 mb czuję dużą różnicę,na 2g jak nie będę korzystać z opery mini szlak mnie trafia jak mam neta przeglądać.

 2. Adam Odpowiedz

  Cholera z tym sie nie zgodze ostatnio robiłem speedtesta na speedtest.net modem lte plusa i karta playa i co mnie zdziwiło miałem pełne 7,21 Mb/s. I skakało 7-7,2. W nocy więc nie jest źle! Może u was jest wyłączony jakiś nadajnik czy co?

  • Kamil

   Eleganckie osiągi, prawie pełne HSDPA w wersji 7,2 Mb/s 😉

 3. minik971 Odpowiedz

  U mnie… Dziś o 7 rano robione testy. RedBull Mobile:
  Play – powyżej 3 Mb/s
  Plus – ok. 2,5 Mb/s
  Orange – poniżej 2 Mb/s

  Zazwyczaj to na Plusie osiągam najwyższe wyniki ;o

 4. Janek Odpowiedz

  Testy przeprowadzane przed chwilą więc około południa we wtorek w Sochaczewie:
  Play pobieranie 3,5-3,9Mb/s
  Play wysyłanie – 0,9-1,1Mb/s
  Z tym, że kilka miesięcy temu bywało ponad 9Mb/s w tym samym miejscu, po jakimś czasie już nigdy aż takich prędkości nie uzyskiwałem

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt