Mobilny Facebook w wersji aplikacji Java ma aż 100 milionów użytkowników

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 4,00 na 6)
Loading...

mobilny-facebook-w-wersji-aplikacji-java-ma-az-100-milionow-uzytkownikowKtóż z nas nie pamięta starych dobrych aplikacji Java z charakterystycznym logiem zaparzonej przed chwilą kawy (z uwagi na ulatniający się dymek z filiżanki). Setki gier czy programów o wielkości pliku w formacie JAR nie przekraczającej 1 MB to było coś. Dzisiaj mamy rewolucję smartfonową oraz dane APK rzędu 50 MB na nikim nie robiące żadnego wrażenia.

Okazuje się, że stara i poczciwa Java trzyma się dobrze. Według najnowszych statystyk aż 100 milionów ludzi na całym świecie korzysta z mobilnej aplikacji Facebook przeznaczonej właśnie na tę platformę. Znana jest ona z klasycznych telefonów komórkowych, na które często się mówi feature phony. Takich osób jest jedna dziesiąta z miliardowej bazy użytkowników tego największego na świecie portalu społecznościowego. 

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Może to być sporym zdziwieniem dla wielu sympatyków telekomunikacji w Polsce. Nawet w naszym (pozornie biednym) kraju smartfony królują na każdym kroku. Można się pocieszać, że inni mają gorzej i o takim inteligentnym telefonie komórkowym mogą tylko pomarzyć. Chodzi oczywiście o państwa z Dalekiego Wschodu, które są zdecydowanie mniej rozwinięte. Wystarczy nadmienić rynek Indii, Malezji lub Wietnamu. To tam swojego sukcesu upatruje firma Nokia, która jako nieliczna bawi się jeszcze w produkowanie zwykłych telefonów komórkowych. Na koniec w formie ciekawostki warto również dodać, że Facebook w wersji Java zdecydowanie szybciej wczytywał dane niż wydanie na smartfona. Zapewne wynikało to z dużo bardziej uproszczonej architektury tej pierwszej pozycji oraz skupianie się wyłącznie na strumieniu informacji, galerii zdjęć czy wiadomości bez zbędnych dodatków.

(fot. Facebook/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 12041 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt