Opera Mini tnie się na CPU 800 MHz (Android), natomiast pływa na 200 MHz (Java)

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

opera-mini-czesto-sie-tnie-na-cpu-800-mhz-android-natomiast-plywa-na-200-mhz-javaSporo osób w momencie przejścia z klasycznych telefonów komórkowych (feature phonów) na smartfony jest przekonanych o ich bezdyskusyjnej wyższości. To samo można również powiedzieć o lepszym działaniu aplikacji na inteligentnych słuchawkach. Nic bardziej mylnego. Rzeczywistość w tej materii może być dużo bardziej zaskakująca.

Po wcześniejszym przypadku bugów występujących na Operze Mini na Androidzie znowu do niej powracamy. Okazuje się bowiem, że ta przełomowa przeglądarka w wersji na zielonego robota ma coraz większe problemy z płynnym działaniem. Często można zauważyć zauważyć irytujące przycięcia.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

To wszystko występuje zamiast smukłych animacji. Tym samym aplikacja Opera Mini paradoksalnie tnie się na procesorze 800 MHz, a na 200 MHz (platforma Java) wręcz pływa. Jest to naprawdę dziwne zjawisko. Nie często bowiem zdarza się sytuacja, że dany program gorzej funkcjonuje w środowisku wspomaganym dodatkowo 384 MB RAM pamięci operacyjnej niż 64 MB RAM, typowymi dla klasycznych telefonów komórkowych. Być może jest to pewien błąd programistów Opery Software spowodowany ogromną fragmentacją Androida. Zwykłego użytkownika jednak to nie interesuje. Ten oczekuje od swojego smartfona pełnej sprawności i niezawodności. Niestety nikt nie jest mu w stanie tego zagwarantować. Dotyczy to nawet przeszło czterokrotnie większej specyfikacji sprzętowej.

(fot. Opera/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 12041 informacji na tej witrynie.6 komentarzy do “Opera Mini tnie się na CPU 800 MHz (Android), natomiast pływa na 200 MHz (Java)”

  1. Kamil Odpowiedz

    Hehe, no też widzę ładne przygody masz. Lubię tę przeglądarkę, ale jej wersja na Androida jest zniechęcająca, dziwne lagi i spowolnienia to codzienność 😐

  2. minik971 Odpowiedz

    Chyba tylko u was o_O 600 MHz, nie pamiętam kiedy ostatnio się zacięła… Mobile tak, ale Mini?

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt