Apple na cenzurowanym w Brazylii

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

apple-na-cenzurowanym-w-brazyliiBrazylia to kraj znany nie tylko z pięknych plaż w Rio De Janeiro (w tym chyba najsłynniejszej Copacabany) czy słynnego karnawału tanecznego odbywającego się dosłownie na ulicach. Państwo te zabłysnęło ostatnio również w świecie telekomunikacji. Tym razem dostało się amerykańskiej firmie Apple. Można nawet zacytować przysłowie, że ten kto mieczem wojuje ten od miecza ginie.

Chodzi oczywiście o patenty. Apple w tej chwili nie ma praw do używania nazwy iPhone na brazylijskim rynku. Wszystko dlatego, że ją opatentowała w 2000 roku lokalna firma Gradiente. Efektem tej decyzji jest niemożność nie tylko sprzedawania produktów Apple, ale również wszelkich aplikacji używających słowa iPhone w swoim tytule.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Wcześniej marka z logiem nadgryzionego jabłka była na cenzurowanym w Czechach. Teraz podobna historia ma miejsce w Brazylii. Zapewne wszystko z czasem zakończy się pozytywnie, a Apple wypłaci odpowiednie sumy (na brak kapitału nie ma co narzekać) na aspekty prawne związane patentami lokalnego gracza. Na koniec warto przypomnieć inne ciekawe wydarzenia związane z tym krajem Ameryki Południowej. W Brazylii za słaby zasięg operator mógł mieć zablokowaną sprzedaż aktywacji przez odpowiednie urzędy regulujące rynek telekomunikacyjny. Natomiast pod koniec czerwca ubiegłego roku z tego państwa wycofał się koncern HTC (przyczyną była zbyt duża bieda, która później przekładała się na niemożność nabycia smartfonów nieco wyższej półki przez masę zwykłych obywateli).

(fot. Wikipedia/Apple/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt