5.000 PLN kary w Plusie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

5-000-pln-kary-w-plusieO tym jak ważna jest kwestia czytania regulaminów promocji i ofert telekomunikacyjnych informowaliśmy przeszło pół roku temu. Nieświadomy konsument może się później naprawdę mocno zdziwić, gdy przyjdzie mu do zapłaty rachunek na kwotę rzędu kilku tysięcy złotych. Tym razem naszą szczególną uwagę przykuł przypadek nowych promocji w Plusie Mix z taryfami Bez Limitu. Użytkownik ma do wyboru dwie opcje.

Pierwsza z nich to Bez Limitu – Plus Mix Bez Telefonu (z zobowiązaniem 12x zasileń 80 PLN), gdzie otrzymuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci oraz SMSy czy MMSy. W drugim wariancie Bez Limitu – Plus Mix Bez Telefonu z Pakietem MB (12x 100 PLN) dochodzi to tego jeszcze paczka danych o wielkości 1 GB.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Niestety po jego przekroczeniu nie uświadczymy lejka. Będzie naliczana sprytna marketingowa opłata 0,15 PLN za każdy 1 MB. Elementem wspólnym jest natomiast cena 0,29 PLN za minutę rozmowy z numerami stacjonarnymi oraz potężny haczyk w regulaminie. Mówi on, że zbyt liczne wysyłanie wiadomości tekstowych czy multimedialnych o tej samej treści do znacznej liczby numerów może skutkować nałożeniem kary przez sieć komórkową Plus na klienta w wysokości nawet 5.000 PLN. Oczywiście jest to swoistego rodzaju zabezpieczenie operatora na wypadek nadużyć.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że nie będzie ono wykorzystane w błahych przypadkach, gdzie użytkownik wysyła zaproszenie na domowa prywatkę do całej listy znajomych ze swojej książki telefonicznej liczącej 100 pozycji. W takich sytuacjach występuje przecież SMS o tej samej treści. Warto zatem pomyśleć o innym płatnym No Limicie dostępnym w Plus Mixie, gdzie mogliśmy nabyć wariant 1 dniowy w cenie 5 PLN czy 5 dni za 15 PLN. Jeśli już o haczykach mowa to warto przypomnieć ostatni taki kontrowersyjny przykład z Instagramem, który mógł sprzedawać nasze zdjęcia swoim klientom reklamowym.

(fot. Plus/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11698 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “5.000 PLN kary w Plusie”

  1. Kamil Odpowiedz

    W pewnym sensie mozna tak powiedziec, choc w rozwianiu tym polegalo glownie na odciazaniu uzytkownika od dodaktowych kosztow wystepujacych w chwili wykorzystania pakietu internetowego

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt