Dominacja Nokii w Windows Phone nie powinna być zaskoczeniem

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Dzisiaj świat telekomunikacji obiegła wiadomość o sukcesie Nokii. Choć może w tym momencie powinniśmy powiedzieć raczej o pseudo-sukcesie fińskiego giganta. Jak podaje firma badawcza Localytics to właśnie Nokia ma największe światowe udziały w sprzedaży smartfonów z mobilnym systemem operacyjnym Windows Phone. I tak dla rynku globalnego jej wyniki kształtują się na poziomie 59%, potem jest HTC (21%) i Samsung (13%).

Biorąc jednak pod uwagę ogromną promocję systemu Windows Phone oraz marki Nokia to są to wyniki bardzo słabe. Wystarczy tylko sobie przypomnieć tak spektakularne akcje marketingowe mające miejsce na placu Times Square w Nowym Jorku z modelem Lumia 900 (gwiazdą wieczoru była tam amerykańska artystka Nicki Minaj). Warto jeszcze zwrócić uwagę na kolejny istotny szczegół.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Dotyczy on dokładnie tych samych badań, ale z rynku USA. Tutaj już Nokia nie dominuje. Pierwsze miejsce za wielką wodą należy do HTC (36%), drugi jest dopiero fiński gracz (32%) i trzeci Samsung (26%). Lokata wicelidera może tylko potwierdzać fakt, że kampania zrealizowana z ogromną pompą (klip wideo pokazujący duży rozmach prezentujemy poniżej) tak naprawdę nie spełniła swoich oczekiwań, ponieważ klienci i tak wybrali w Stanach HTC. Przyszłość Nokii w tej chwili nie rysuje się w różowych barwach, ale warto jeszcze poczekać na ostateczny rozwój wypadków związany z jesienną premierą Windows Phone 8. Jeżeli ten plan również nie wypali to ta dawna legenda telekomunikacyjna oraz pionier w wielu kwestiach technologicznych może nam zniknąć z rynku.

(fot. Nokia/My mobile studio)

NICKI MINAJ PROMUJĄCA NOKIĘ LUMIA 900 NA TIMES SQUARE W NOWYM JORKU

Przygotowane przez

jest autorem 9140 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt