Google Maps już wkrótce będą działać off-line i z mapami 3D

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Google Maps to fenomenalna aplikacja na telefony komórkowe. Opisaliśmy ją już na samym początku istnienia serwisu My mobile (jeszcze na darmowej domenie). Tak naprawdę daje ona nam namiastkę komputerowego programu Google Earth, w którym mogliśmy podziwiać satelitarne mapy naszej planety. Cześć z nich naprawdę potrafi zaskoczyć swoją jakością oraz ostrością.

Koncern z Mountain View podał zapowiedź dotyczącą dwóch ważnych nowości w aplikacji Google Maps. Pierwsza z nich to fakt, że będą one jeszcze lepiej działać w trybie off-line (bez połączenia z internetem). Możliwe stanie się nawet przybliżanie obiektów do maksymalnego poziomu. Druga sprawa dotyczy oferowania trójwymiarowych map 3D.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Być może informacje dotyczące takich szybkich oraz innowacyjnych zmian są sygnałem dla Apple, że źle postąpiło rezygnując z usług giganta Google. Ten w swoich kolejnych produktach zastosuje technologię od firm trzecich. Co ciekawe w ich przypadku również jest promowana dokładność, spektakularność widoku 3D. Na koniec jeszcze warto wspomnieć o tym, że w obecnej wersji Google Maps na Androida już możemy zapisywać mapy do ich późniejszego trybu off-line. Stąd określenie (użyte wyżej) jeszcze lepszego ich działania. Wystarczy tylko ją uruchomić, a następnie przejść do Menu > Więcej > Ustawienia > Laboratorium > Zapisz mapę w pamięci (zaznaczamy fajeczką). Taka funkcja ma kolosalne znaczenie podczas roamingu czy też urlopu. To właśnie dlatego tak pożądaną aplikacją na klasyczne telefony z Javą był produkt z nawigacją off-line TrekBuddy.

(fot. Google/My mobile studio)

NOWE FUNKCJE W GOOGLE MAPS

Przygotowane przez

jest autorem 10992 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “Google Maps już wkrótce będą działać off-line i z mapami 3D”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt