Polacy mogą już sprzedawać swoje aplikacje w Google Play

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Mieszkańcy kraju nad Wisłą mogą już sprzedawać swoje aplikacje w sklepie Google Play, czyli dawnym Android Market. Jeszcze tydzień temu taka możliwość była jedynie pobożnym życzeniem. Aby zacząć publikować swoje produkcje w tym niesłychanie popularnym mobilnym sklepie, trzeba się udać na stronę www.play.google.com/apps/publish.

W tym miejscu trzeba wspomnieć o jednej bardzo ważnej rzeczy. Każdy wydawca gier czy też bardziej ambitnych aplikacji musi dokonać opłaty wpisowej o wielkości 25 dolarów (około 80 PLN). Jest to mało komfortowe rozwiązanie, ponieważ system reklamowy AdSense nie wymaga żadnych opłat za przystąpienie do programu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Najwidoczniej jednak sklep Google Play jest elitarnym miejscem i aby się w nim znaleźć trzeba dodatkowo zapłacić. Przy tej okazji otworzenia się na Polskę warto jeszcze zwrócić uwagę na istotny szczegół. Być może już wkrótce dojdzie również do naszej krajowej premiery nowych produktów Google o nazwie Google Music czy też Google Movies. Czekamy na ten moment z prawdziwą niecierpliwością, ponieważ miliony utworów są już dostępne tam zupełnie za darmo. Podobnie może być z książkami w usłudze Google Books. Z pewnością kalifornijski gigant może sporo namieszać na rynku wydawniczym, gdzie panują horrendalne prowizje. Początkujący artyści, pisarze zgarniają tylko 5-10% z całkowitej ceny książki (ci bardziej znani mogą już osiągać pułapy większe niż 25%). Dla reszty osób są to już jedynie drobne sumy.

(fot. Google/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10859 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt