BlackBerry najbezpieczniejszym smartfonem

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Firma antywirusowa Trend Micro postanowiła sprawdzić jak wygląda poziom bezpieczeństwa w topowych mobilnych systemach operacyjnych. W jej badaniu bezapelacyjnym zwycięzcą została marka BlackBerry. Poziom zabezpieczeń w produktach Research In Motion zanotował wynik 2,89 pkt. Drugie miejsce zajął iOS rozwijany przez Apple (1,70 pkt), zaś trzecie to Windows Phone (1,61 pkt).

Najgorzej w badaniu wypadł Android, który jest dziełem Google. System sygnowany logiem zielonego robocika zanotował zaledwie 1,37 pkt. W tym miejscu trzeba jeszcze podkreślić jeden fakt. W przeważającej większości przypadków winni są sami użytkownicy, którzy instalują aplikacje z niewiadomego źródła.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

W tym momencie nie czytają oni nawet uprawnień danych programów, tylko zatwierdzają wszystkie pojawiające się na ekranie komunikaty. W efekcie, później taka szkodliwa aplikacja robi co chce z naszym smartfonem. W skrajnych przypadkach może dochodzić nawet do wysyłania SMS premium o podwyższonej taryfie płatności. Ostatnio mieliśmy taki negatywny przykład z grą Angry Birds Space. Poprzednie badania McAfee również wskazywały Androida jako najbardziej niebezpiecznego.

Sam producent, firma Rovio Mobile oficjalnie potwierdziła fakt istnienia zawirusowanej wersji ich hitu ostatnich dni.  Problemem jest oczywiście ściąganie nieoficjalnych wersji pozycji z mniej zaufanych miejsc internetu. Rozwiązanie takiej sytuacji jest bardzo proste.  Wystarczy zawsze instalować pozycje ze sklepu Google Play. W tym momencie ogromna otwartość Androida w kwestii gier okazała się zabójcza. Zamknięte systemy np: BlackBerry (ta firma od lat słynie z wysokich standardów zapezpieczeń – teraz to się tylko dodatkowo potwierdza), iOS, Windows Phone prezentowały się już dużo lepiej pod względem bezpieczeństwa.

(fot. BlackBerry/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt