Nieużywany już telefon powinien mieć naładowaną baterię w 70%

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Przy okazji artykułu dotyczącego tematyki dłuższej żywotności baterii zapomnieliśmy wspomnieć o jeszcze jednej ważnej rzeczy. Mianowicie oprócz faktu wyciągnięcia baterii z samego aparatu np: do oddzielnego pudełka w momencie odłożenia telefonu na przysłowiową emeryturę do szuflady, trzeba jeszcze pamiętać o jednej rzeczy.

Dotyczy ona baterii, która teraz będzie nieużywana (najprawdopodobniej) przez bardzo długi okres czasu. W przyszłości może się okazać, że bateria wcale już nam nie zadziała. Aby temu zapobiec starajmy się naładować taką baterię chociaż w 60%-70% przed tzw. ostatecznym spoczynkiem.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV

Tylko wtedy w znaczny sposób zmniejszymy szanse na występowanie ryzyka całkowitej utraty energii akumulatora, który leży nieużywany przez 2 lub więcej lat i traci w sposób naturalny swoją zmagazynowaną moc. Ważne jest, żeby nie stracił on swoich ostatnich resztek energetycznych, ponieważ może to oznaczać jego koniec oraz niemożność ponownego zasilenia. Dzięki naładowaniu baterii na poziomie 2/3 możemy być niemal pewni, że wyciągnięty z pudełka, nawet po kilku latach zacznie nam znowu dobrze służyć (oczywiście po poprawnie przeprowadzonym procesie formatowania baterii).

(fot. Sony Ericsson/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 13883 informacji na tej witrynie.



Podobal sie artykul, chcesz wiecej? Postaw kawe za:




Skomentuj

  My mobile © 2008-2026. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt