Świetny przykład wykorzystania fotokodów w Korei

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W Polsce usługa fotokodów nie jest jeszcze aż tak popularna. Wpływ na taką sytuację ma słabo wykorzystany potencjał tej nowej technologii. Zupełnie inaczej jest jednak w Korei. Miejscowe metro zaoferowało podróżnym bardzo praktyczną możliwość robienia zakupów. Użytkownik skanuje kod swoim telefonem dany produkt spożywczy z wirtualnej półki.

Później już tylko dokonuje mobilnych płatności, a następnie w przeciągu kilku godzin będzie miał dostarczone zakupy pod swój własny adres. Naszym zdaniem pomysł jest naprawdę fantastyczny. Szkoda, że w Polsce tak ciekawych i jednocześnie praktycznych przykładów nie mamy dostępnych.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Podobne rozwiązania przecież można wprowadzić chociażby w warszawskim metrze. Ludzie codziennie dojeżdżający do pracy nie musieliby już późnym wieczorem tracić czas na wycieczki do sklepu. W dodatku nie musieliby się już męczyć noszeniem ciężkich siatek i toreb. Wyżej wymienioną usługę w odległej Korei Południowej wdrożyła sieć sklepów Tesco.

Klip promujący usługę możemy zobaczyć w serwisie YouTube. Dla przypomnienia dodamy, że również w serwisie My mobile opisywaliśmy dwie aplikacje do skanowania fotokodów. Ich nazwy to I-nigma oraz Fotokody. Zdecydowanie bardziej polecamy pierwszy produkt, ponieważ w naszych testach miał niemal 100% skuteczność odkodowywania znaczników QR Code. Drugi niestety nagminnie wyświetlał nam komunikat błędu.

(fot. Gizmodo)

Przygotowane przez

jest autorem 11580 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “Świetny przykład wykorzystania fotokodów w Korei”

  1. buba Odpowiedz

    mozna zamowic ze strony www alma daje bezplatny dowoz po przekrczeniu 150zł w zakupionych towarach, ale wiadomo fotokody lepsze

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt