Internet mobilny bez Opery Mini to udręka

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Gdy Opera Mini wchodziła na rynek ponad 5 lat temu niewiele osób spodziewało się, że wywoła ona prawdziwą rewolucję. Dzięki niej tak naprawdę zwykłe telefony komórkowe zyskały możliwość swobodnego przeglądania całego internetu, a nie tylko jego skromnego odpowiednika w wersji wap. Nawet dzisiaj, gdy wbudowane przeglądarki słuchawek działają coraz lepiej to i tak daleko im do kunsztu norweskiego dzieła.

Doskonałym przykładem jest oryginalna przeglądarka Nokii S40, która wspiera nawet technologię CSS. Tej funkcjonalności nie ma Opera Mini. Gdy wchodzimy na prostą stronę internetową to zauważymy podkreślenie, zmiany koloru czcionki oraz tła (element developerski hover). Problemy zaczynają się z większymi witrynami.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Po przeładowaniu danych o wielkości większej niż 1 MB ukaże nam się komunikat o pełnej pamięci. W efekcie ekran telefonu jest biały i nic nam już nie wyświetla (nawet strony wczytanej do połowy). Niestety jedynym rozwiązaniem takiej patowej sytuacji jest ręczne zatrzymanie ładowania strony w momencie wczytania 700-800 kB. Tylko wtedy istnieje duża szansa na zobaczenie jej niepełnej zawartości.

Ten przykład dobitnie potwierdza fakt jak dużo jeszcze brakuje wbudowanym przeglądarkom do doskonałości. Choć z tym elementem jest coraz lepiej. Tak właśnie jest w telefonach Sony Ericsson i jej produkcie NetFront. Przykładowy model Cedar dysponuje wersją 3.5, która działa całkiem sprawnie. Wspominamy o tym dlatego, że to właśnie ta źródłowa, pierwotna przeglądarka uruchamiana jest w trakcie procesu ściągania pliku, czy też streamingu wideo (może to być także odtwarzacz multiemediów).

Jej używanie dodatkowo jest wymagane przy wielu dedykowanych akcjach np: darmowy portal wap.plus.pl nie zadziała nam bezpłatnie w przeglądarce Opera Mini. Wszystko za sprawą konfliktów występujących w ustawieniach APN. Serwis jest darmowy tylko przy połączeniach wap, a nie Internet (na takim profilu działa tylko Opera Mini). Ciekawy dokument na temat zainstalowanej wersji domyślnej przeglądarki znajdziemy w pliku PDF Developer marki Sony Ericsson.

(fot. Nokia/Opera/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10810 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt