Darmowy mobilny Internet w Aero2

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Wyjątkowo egzotyczna sieć telefonii komórkowej Aero2 rozpoczyna udostępnianie darmowego dostępu do mobilnego internetu. Cztery nadajniki tego telkoma spotkaliśmy nawet na mapie miasta przy okazji naszego archiwalnego już artykułu dotyczącego dokładnych adresów nadajników GSM. W tym konkretnym przypadku pinezki na mapie miały kolor jasnego błękitu.

Oczywiście darmowy mobilny Internet socjalny nie będzie miał najwyższej jakości transmisji danych. Do dyspozycji klienci otrzymają prędkość do 256 kb/s w pierwszym roku korzystania z usługi. W drugim zaś ta wartość zostanie podwojona i będzie wynosić do 512 kb/s. Trzeba przyznać, że jak na ofertę bezpłatną jest to całkiem interesujące rozwiązanie. Można nawet stwierdzić, że jest to kolejny przełom w dziedzinie telekomunikacji.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Co ciekawe sieć Aero2 otrzymała koncesję na świadczenie usług telekomunikacyjnych w paśmie 2.6 GHz pod jednym kluczowym warunkiem. Miała ona zaoferować darmowy Internet socjalny dla społeczeństwa. Liczba nadajników Aero2 w miastach średniej wielkości również nie jest najgorsza. W naszym przykładzie Torunia naliczyliśmy się czterech masztów. Biorąc pod uwagę fakt nikłej liczby jego użytkowników (oraz świadomości marki) nie powinno być problemów z przeciążeniem sieci. Trzeba też zaznaczyć, że Aero2 ma obowiązek użycia co najmniej 20% pojemności sieci w celu zapewnienia nieodpłatnego powszechnego dostępu do internetu socjalnego.

Aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Aero2 musimy wypełnić wnioski w formacie PDF, wpłacić depozyt w kwocie 55 PLN (jest on w całości zwracany w przypadku rezygnacji z późniejszej oferty), a następnie udać się do warszawskiej siedziby Aero2 w celu odbioru karty SIM. Musimy także pamiętać, że we własnym zakresie zapewniamy sobie modem. Na szczęście tę funkcję z dużym powodzeniem może pełnić nasz stary telefon komórkowy. Więcej szczegółów (w tym niezbędne wzory dokumentów) o usłudze darmowego internetu w Aero2 znajdziemy na stronie operatora. Na tej witrynie zaś możemy zobaczyć aktualny zasięg Aero2.

(fot. Aero2)

Przygotowane przez

jest autorem 12878 informacji na tej witrynie.20 komentarzy do “Darmowy mobilny Internet w Aero2”

 1. Kamil Odpowiedz

  Dokladnie tak jest, za darmo. Niestety na poczatku musimy wliczyc koszt 55 PLN i do tego w cena dojazdu do stolicy w dwie strony. Pozniej juz mozemy sie cieszyc darmowym internetem mobilnym (tzw. Socjalnym) 🙂

 2. Kamil Odpowiedz

  Mimo tych wszystkich drobnych niedogodności moim skromnym zdaniem i tak oferta jest rewolucyjna, a już na pewno przełomowa. Raz zapłacimy te 55 PLN i zrobimy sobie przyjemną wycieczkę do Warszawy i możemy się cieszyć darmowym dostępem do mobilnego internetu. Fakt, oferta ma słaby zasięg (tylko miasta, stosunkowo mała liczba nadajników) i do podróży się kompletnie nie nadaje, jednak jako domowe łączę do podstawowych zastosowań webowych już jak najbardziej (czytanie serwisów, poczta, komunikator) 😉

 3. dzid_ Odpowiedz

  A co oznacza ten zapis?:
   Każdorazowe  nieprzerwane  i  bezpłatne  połączenie  z  Siecią  Internet  w  ramach  Usługi Bezpłatnego  Dostępu  do  Internetu  nie  trwa  dłużej  niż  60  minut  licząc  od  momentu nawiązania takiego połączenia.  

 4. Kamil Odpowiedz

  Chodzi o tzw. pojedynczą sesję, a nie całkowitą blokadę internetu. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie operatora Aero2 przed miłośnikami ściągania dużej ilości danych z sieci np: filmów, gier 😉 Może się więc zdarzyć, że przerwane zostanie pobieranie jakiegoś wielkiego pliku. Zwykłe otwieranie stron internetowych powinno działać bez większych problemów

 5. Kamil Odpowiedz

  To prawda, ale skutecznie będzie irytowało podczas pobierania ważnych plików. Gdy jeszcze do tego dodamy typowe serwisy, które po wygaśnięciu sesji wymagają ściągania od nowa stopień rozczarowania będzie jeszcze większy…

 6. Kamil Odpowiedz

  Wysłaliśmy nawet zapytanie do Aero2, czy w ofercie firmy dostępna jest także możliwość normalnego dzwonienia, czy też wysyłania wiadomości SMS. Jeżeli tak jest to mamy już lidera w kwestii mobilnego dostępu do internetu w Polsce, a co za tym idzie nadejdą kolejne ciekawe zmiany w rankingu sieci na kartę Pre-paid 😉

 7. Bzykbzyk Odpowiedz

  Kamil, ty mądry człowieku, przecież ten darmowy internet jest od Aero 2 (czyli od Polsatu). Jaki lider co ty piszesz??? To jest tylko internet na 3 lata który wynika z obowiązku. Oni już kasę dostali za to.  Może nie zauważyłeś ale Polsat utrudnia jak tylko może bo przecież im to nie na rękę. 

 8. Kamil Odpowiedz

  Spokojnie, poki co nikt od Aero2 nie odpisal na naszego Emaila. Jezeli ta karta SIM nie oferuje nic poza internetem SOCJALNYM to napewno nie zostanie uwzgledniona jako normalna siec komorkowa w rankingu My mobile gdzie mozna tez czasem zadzwonic i wyslac SMS…

  PS, nasz ranking preznetuje sytuacje aktualnie obecna na rynku. To oznacza, ze jeden operator raz jest najlepszy, jeszcze innym razem jest nim zupelnie nowy gracz

 9. Radek Odpowiedz

  OSZUSTWO!!!!! WYSŁAŁEM KASĘ 5.07.2011 WRAZ Z FORMULARZEM I WYMAGANYMI DOKUMENTAMI.
  07.07 WYSŁAŁEM PONOWNIE
  DO TEJ PORY ZERO ODZEWU, TELEFON PODANY NA STORNIE? NIKT NIE OBIERA. ZACZYNA MI TA SPRAWA OSTRO ŚMIERDZIEĆ.
  KTOŚ MA PODOBNĄ SYTUACJĘ? WKRACZAŁ KTOŚ JUŻ NA DROGĘ PRAWNĄ?

 10. marcin Odpowiedz

  Radek: jest odpowiedź UKE
  fragment:
  Wszystkie przekazane zgłoszenia (formularze) i wpłacone Depozyty (pod warunkiem spełnienia ich obu) otrzymane przez Aero2 do dnia 20 lipca 2011r. będą sukcesywnie rozpatrywane, w miarę dostępności kart SIM. Aero2 poinformuje osoby oczekujące na karty SIM o długości okresu oczekiwania na karty SIM dla nich przeznaczonych za pośrednictwem strony www lub poczty elektronicznej.

  więcej info w pdf z linku wyżej
  Pozdrawiam

 11. Radek Odpowiedz

  Cieszy mnie to aczkolwiek spróbuj zadzwonić na numer podany an stronie bądź uzyskać jakikolwiek kontakt z tą firmą… Nie ma szans.
  Wkurzyłem się i napisałem stosowne pismo po czym chciałem zgłosić sprawę. Jednak zwrócili mi pieniądze w wyznaczonym terminie. Tak czy siak nie polecam. Zero kontaktu póki nie wystosuje się odpowiednich argumentów

 12. Bartosz77 Odpowiedz

  Trzeba od razu takie niewywiązywanie się przez nich zgłaszać do UKE, dostaną karę to szybciutko zaczną się wywiązywać ze swoich zobowiązań!

  Już widać że UKE swoje zrobiło, bo wcześniej był dostępny jedynie odbiór osobisty, więc kar się bardzo boją i słusznie, bo może ich to sporo więcej kosztować niż olewanie klientów. 

  Tak więc warto zgłaszać do UKE każdą nieprawidłowość, bo UKE ich kontroluje.

 13. Bartosz77 Odpowiedz

  Aero2 łaski nikomu nie robi, wzięli kasę to teraz mają psi obowiązek dostarczać ludziom darmowy internet!

 14. Benio Odpowiedz

  Ten internet to totalna lipa zobaczcie ile ludzi go sprzedaje na allegro. Powód Zasięg kiepski Mieszkam koło Bydgoszczy brak zasięgu, studiuje w Sopocie brak zasięgu. Totalna żenada na wszystkich mapkach teoretycznie ww miejscach gdzie jestem powinien być. Najlepiej działa wa-wa i okolice. Pozdrawiam lepiej zainwestować w najtańszy mobilny u operatorów lepiej się na tym wychodzi niż bogacić Soloża i jego koncern. Który kpi sobie z UKE podając że zasię 75% na terenie polski? chyba na mapie.

 15. Jola Odpowiedz

  A co wy myślicie, że za darmo będzie mega super jakość?. To JEST ZA DARMO, więc nie ma co się spodziewać kokosów.
  Czy Ty za darmo robiłbyś coś dla swoich klientów jakbyś miał firmę?, cóż każdemu zależy na szybkiej i dużej kasie bez większego wysiłku.
  To normalne u Nas liczy się szybko na tu i teraz.
  Tego już się człowiek uczy u Nas od samego początku, także każdy z nas ma ten pierwiastek żadzy pieniądza i „należy mi się, bo…”
  o!

 16. Andrzej Odpowiedz

  Aero2 to jedna wielka ściema i prawdopodobnie afera. Pokrycie Polski w 75% jest czysto teoretyczne i nijak ma się do rzeczywistości.Sprawdzałem zasięg w Poczesna 42-262 i Konopiska 42-274 – powinien być, lecz go nie ma . Po 3 miesiącach doczekałem się odpowiedzi z bok Aero2, że położenia są na granicy…. Odmówili podania lokalizacji Ich czynnego nadajnika w okolicy ( dla anteny zewnętrznej kierunkowej ) . Na maile odpowiadają po miesiącach.
  Totalne, zapewne celowe lekceważenie klienta!!! Koncesja otrzymana, reszta w nosie, jak zwykle …

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt