Pizza Portal

Dokładne adresy nadajników GSM

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (12 liczba głosów, wasza ocena: 5,17 na 6)
Loading...Loading...

Bardzo często nasze miejsce zamieszkania znajduje się niedaleko masztu telekomunikacyjnego sieci komórkowej (np: z okna mieszkania widać go doskonale), a nasz telefon nie wskazuje dużego zasięgu. Może to oznaczać nic innego jak fakt znajdowania w bliskim sąsiedztwie nadajnika BTS (z angielskiego base transceiver station – stacja przekaźnikowa, stacja bazowa) obcej nam sieci komórkowej. Taka sytuacja jest niestety mało komfortowa.

Okazuje się jednak, że istnieją specjalne serwisy web, które pozwolą nam łatwo sprawdzić, czy przypadkiem przy naszej ulicy nie znajduje się tak upragniony maszt naszego operatora. Jego bliskie sąsiedztwo może nam dać realne transfery rzędu 21 Mb/s w dodatku w mobilnym internecie. Doskonałym przykładem takiej witryny jest www.mapa.btsearch.pl. Dzięki niej w dziecinnie łatwy sposób sprawdzimy na mapie, do jakiej sieci komórkowej należy maszt BTS.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Wystarczy tylko wpisać w pole wyszukiwarki miasto i szukaną przez nas ulicę. Dodatkowo możemy sortować wyświetlanie wybranych sieci komórkowych z rozwijanej listy (Plus, Era, Orange, Play). Bardzo mądrze punkty zostały też pokolorowane, tzn. zielona pinezka oznacza nadajnik sieci Plus, niebieska to Era, żółta to Orange, a fioletowa to Play. Są to kolory doskonale kojarzone z tymi konkretnymi właśnie markami operatorów telekomunikacyjnych.

Co ciekawe na mapie są przedstawione także sieci mniej znane np: Aero 2 (intensywnie stawia na rozwój LTE) ma pinezkę koloru jasno-niebieskiego. Serwis korzysta z map satelitarnych Google, tak więc o jakość zdjęć możemy być tutaj zupełnie spokojni. Dodatkowo możliwe jest także filtrowanie rodzaju wyświetlanych technologii, które obsługiwane są przez nadajniki GSM. Do wyboru mamy opcje GSM, UMTS (3G), CDMA, a nawet LTE.

Serwis My mobile poleca te naprawdę kapitalne rozwiązanie, które pomoże nam zweryfikować problemy związane chociażby ze słabym zasięgiem mobilnego internetu (nadajnik bardzo mocno może być oddalony od naszego aktualnego miejsca zamieszkania lub pobytu).

(fot. My mobile studio/BTSearch/Google Maps)

Przygotowane przez

jest autorem 6885 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj


+ sześć = 15

  My mobile © 2008-2015. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści i grafik bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt