Duża reklama startowa w mobilnym GG

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W mobilnym komunikatorze Gadu-Gadu po raz pierwszy w historii zaobserwowaliśmy dużą reklamę startową w momencie uruchamiania aplikacji. Można nawet powiedzieć, że do złudzenia przypominała ona klasyczne okienko dostępne w komputerowej wersji tego najpopularniejszego w Polsce komunikatora.

W naszym przypadku mieliśmy do czynienia z darmową wersją  Java J2ME produktu (bez abonamentu i opłaty za transfer) w sieci komórkowej GaduAIR. Co ciekawe reklamowana była oferta konkurencji w postaci wiadra internetu dostępnego w Heyah. To właśnie tam mogliśmy testować usługę mobilnego internetu za darmo przez okres 7 dni (tygodnia).

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Swoją drogą bardzo interesująca jest historia samej aplikacji mobilnej Gadu-Gadu. Jest już ona na zawsze darmowa na platformach iPhone i Android. Twórcy chcą w ten sposób zdobyć dużą liczbę użytkowników, którzy będą korzystać z oryginalnej wersji programu. Oczywiście w dalszej kolejności pojawią się reklamy mobilne. Z pewnością będzie to lepsze rozwiązanie, niż abonament. Wiele osób woli je przez chwilę oglądać, niż płacić za dostęp do produktu.

W dodatku spora grupa z nich nie ma zamiaru i chęci bawić się w testowanie alternatyw komunikatora, które bardzo często mają awarie i nie łączą się z macierzystą siecią GG. Być może podobny los spotka także najpopularniejszą odmianę mobilnego Gadu-Gadu na platformę Java J2ME, która jest dostępna w zasadzie na każdym zwykłym telefonie (bez rozbudowanego systemu operacyjnego). Z drugiej jednak strony sieć GaduAIR straci swojego wyróżnika marketingowego. Choć i tak dla części użytkowników tej sieci MVNO to nie darmowy dostęp do komunikatora jest najważniejszy, ale całościowa dobra oferta telkoma.

(fot. Gadu-Gadu/Heyah/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10579 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt