Era przedłuża nielimitowany Internet do końca roku

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich sympatyków mobilnego dostępu do sieci w komórce. Sieć Era, która jako pierwsza na rynku wdrożyła ofertę nielimitowanego dostępu do internetu postanowiła przedłużyć ją do końca 2010 bieżącego roku. Oznacza to, że dalej będziemy mogli korzystać z promocji Blueconnect Max za kwotę 9 PLN bez względu na ilość przesłanych danych.

Co warto podkreślić, nawet lejek nie jest w praktyce taki straszny. Gdy korzystamy z telefonu i przeglądarki Opera Mini spowolnienia nawet możemy nie odczuć. Tyczy się to zwłaszcza użytkowników starszych telefonów wspierających wyłącznie standard GPRS. Problem występuje jedynie gdy zechcemy skorzystać z bardzo praktycznej funkcji telefonu w formie modemu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Dodatkowo nie martwimy się o przypadkowe przekroczenie pakietu i swobodnie korzystamy z takich aplikacji jak Google Maps, czy też komunikatory mobilne. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby swobodnie korzystać z poczty Email, która często jest fabrycznie umieszczana w menu urządzeń.

To właśnie dzięki temu rozwiązaniu niebieski operator awansował na fotel lidera naszego najnowszego przeglądu pakietów w ofercie na kartę bez jakiejkolwiek umowy (z pominięciem ofert typu mix). Być może dzięki takim promocjom zbędnie stanie się posiadanie w telefonie funkcji Wi-Fi, która przecież ma znacznie mniejszy zasięg. Oczywiście jej plusem jest brak jakichkolwiek opłat za korzystanie z internetu. Mimo wszystko uważamy, że tani internet zastąpi konieczność posiadania Wi-Fi w telefonie.

(fot. Era/My mobile studio)

Tagi: ,

Przygotowane przez

jest autorem 9140 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

4 komentarze do “Era przedłuża nielimitowany Internet do końca roku”

 1. Derick Odpowiedz

  Gdybyście mieli możliwość, to przetestujcie czy da się z komórki z wi-fi połączyć z domowym internetem stacjonarnym i jak to funkcjonuje? Połączyć z już teraz masowo oferowanymi przez operatorów routerami wi-fi – takich jak np. UPC, czy Neostrada. Wiadomo, że routery wi-fi są bardzo wygodne wtedy, gdy w rodzinie jest więcej komputerów. Co dzisiaj przy taniości sprzętu, zaczyna być powszechne i każdy członek rodziny może potencjalnie posiadać swój osobisty komputer, lub komórkę z wi-fi, których nowsze modele dogoniły wydajnością i wszechstronnością tańsze laptopy. Duże przepustowości internetu, rzędu 25M/bit, za 40-75pln w taryfach łączonych (cena zależna od ilości zamówionych usług: tel, net, tv), dziś są standardem np, w UPC. Tak szybki internet stacjonarny, pozwala już 4 osobowej rodzinie na równoczesne, wygodne korzystanie z sieci (ciągniecie dużych plików z hostów, w jednym czasie, nie zapycha łącza) poprzez router wi-fi, który może obsługiwać 3 dodatkowe komputery w mieszkaniu. Sam taki posiadam, ale nie mam jeszcze komórki wi-fi.
  Prawda że perspektywa szybkiego internetu w komórce w obrębie mieszkania, czy domu, to jest ogromna dogodność a dla niektórych ratunek przed rodzinną walką o dostęp do jednego komputera. Dobrze by było spopularyzować wiedzę o takiej możliwości, bo niestety wiedza komputerowa w naszym kraju jest nadal niska.

 2. Kamil Odpowiedz

  Próbowałem już połączyć się Sony Ericssonem W715 przez Wi-Fi z liveboxem TP, niestety ta sztuka się nie udała…

  Wiem, że jeszcze można wysłać Internet z laptopa przez Bluetooth do telefonu, ale ponoć z tym więcej zachodu jest 😐 Wadą jest tutaj jeszcze konieczność włączonego notebooka. W drugą stronę (z komórki na PC) wystarczy nawet demo Bluesoleil na komputerze i telefon. Oczywiście jak mi się uda to sprawdzić będzie news w My mobile w kategorii Praktyczne 😉

 3. naczelny1 Odpowiedz

  Moment. Chodzi o pakiet 100 mega na 30 dni? To rewelacja, biorąc pod uwagę, że taki pakiet w playu kosztuje 5 złotych w zasiegu infrastruktury P4 i 15 pozxa (czyli w szczerym polu i we wsi), a w zasiegu HSDPA speedtesty wychodzą powyżej 390 kbps. Chyba, ze mówimy o jeszcze czym innym, wówczas przepraszam i obiecuje poprawę.

 4. Kamil Odpowiedz

  Małe sprostowanie, w Play poza strefą P4 płacimy 10, a nie 15 PLN. Sama oferta Ery jest moim zdaniem rewelacyjna i przełomowa, za kwotę 9 PLN otrzymujemy prawdziwą mobilną wolność. Nie interesuje nas naliczenie 1 Kb, czy 100 Kb. Możemy surfować w telefonie do woli przez okrągły miesiąc za jedyne 9 PLN.

  W naszych praktycznych testach podłączaliśmy telefon jako modem i działał całkiem znośnie nawet po lejku 16 Kb/s(!). Mieliśmy nawet włączone GG 7.7 na komputerze i przeglądaliśmy serwisy typowo newsowe. O multimediach przy takim łączu to możemy raczej zapomnieć, chyba że mamy anielską cierpliwość. Choć przez miesiąc testów pobraliśmy aż 1,5 GB oraz ściągaliśmy pliki mp3(!).

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt