MiFi pokazuje duży potencjał 3G

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (3 liczba głosów, wasza ocena: 4,33 na 6)
Loading...

MiFi to niezwykle ciekawe urządzenie, które powoli podbija cały świat. Jest to niewielkich rozmiarów hotspot, który pomoże nam uzyskać bezprzewodowy dostęp do Internetu. Jego zasada działania jest bardzo prosta. Po wcześniejszym włożeniu karty SIM naszego operatora, urządzenie przetwarza sygnał np: 3G dalej na formę Wi-Fi. Mogą to być również inne technologie typu GRPS, EDGE, HSDPA. Urządzenie automatycznie przełącza się na różne jej rodzaje, w zależności na aktualnie dostępną.

Dzięki temu kilka komputerów jednocześnie może korzystać z zasobów sieci w wygodny bezprzewodowy sposób. W dobie pakietów oraz promocji typu ipluspobieracz urządzenie może sprawdzić się rewelacyjnie. Wyobraźmy sobie sytuację, w której 5 notebooków korzysta z Internetu mobilnego na wsi z jednej karty SIM. Z tym prostym urządzeniem to jest naprawdę możliwe.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Więcej informacji o urządzeniu MiFi możemy znaleźć na oficjalnej stronie producenta. Niestety obecnie nie jest ono dostępne (oficjalnie) na naszym rynku. Warto jeszcze zaznaczyć, że produkt otrzymał wyróżnienie w prestiżowym konkursie Global Mobile Awards.

Oczywiście można próbować łączyć się przez Bluetooth z naszym telefonem komórkowych pełniącym rolę modemu. Jednak tutaj zalecane jest połączenie z jednym urządzeniem. Więcej komputerów pobierających udostępnione jedno połączenie Internet Bluetooth może powodować problemy oraz liczne konflikty. Niestety takie wygodne rozwiązanie jest wciąż mało popularne.

(fot. MiFi/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11419 informacji na tej witrynie.



Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt