Cyfrowa muzyka wypiera płyty

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

214cyfrowa_muzykaMuzyczne zastosowanie telefonu komórkowego jest obecnie jedną z najbardziej cenionych możliwości jakie dają nam te niepozorne mobilne centra rozrywki. Można już zauważyć trend, w którym artyści preferują cyfrowe wydania swojej muzyki. Dobrym przykładem jest drugi album Timbalanda, który ma być wydany tylko w formie cyfrowej na zasadzie pobrania kilku następnych tracków wprost do pamięci słuchawki.

Kolejna znana postać w branży muzycznej jak Will I Am z The Black Eyed Peas, zapowiada wydanie swojego solowego albumu tylko na telefony, komórkowe gdyż uważa, że ludzie dziś mają telefon praktycznie zawsze przy sobie czego nie można powiedzieć o odtwarzaczach mp3, a tym bardziej albumach CD. Oczywiście trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Ostatnim przykłem są tacy artyści jak: Linkin Park czy ATB, którzy udostępniają swoje eksluzywne utwory tylko na cyfrowej platformie iTunes, a nie na tradycyjnym kompakcie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Taka sytuacja miała miejsce z kilkoma trackami z płyt Miniutes To Midnight (utwory: No Roads Left, Grecian) oraz ATB The DJ 4 In The Mix (utwór: Night Watch – Original Mix). Wyżej wymienione przykłady wskazują, że wyraźnie premiowany jest użytkownik nowoczesny niż ten konserwatywny i tradycyjny. Taka sytuacja jest jednak nieunikniona w dobie tak dynamicznego rozwoju technologicznego. Można też zauważyć wyraźne działania marketingowe operatorów zmierzające do promowanie właśnie tego typu mobilnej rozrywki. Dobrym przykładem jest muzodajnia w sieci Plus Polkomtela, czy silna promocja słuchawek muzycznych jak Walkman Sony Ericssona, Express Music Nokii czy iPhone Apple, który zawiera w sobie tak naprawdę pełnowartościowy odtwarzacz iPod.

Przygotowane przez

jest autorem 10040 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt