PREMIERA: Telefony działające bez karty SIM to super sprawa

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

telefony-dzialajace-bez-karty-sim-to-super-sprawa

Działające smartfony bez włożonej w środku karty SIM to więcej niż tylko przydatna opcja. Czasami bowiem zachodzi sytuacja jej wymiana i chcielibyśmy w tym czasie normalnie korzystać z menu inteligentnego telefonu komórkowego. Idealnym przykładem platformy, która działa bez aktywnej karty SIM we wnętrzu jest Windows 10 Mobile (z Windows Phone).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV

Jak widzimy na wyżej załączonym obrazku, smartfon bez żadnych problemów obsługuje uruchamianie takich aplikacji jak Muzyka Groove, Wiadomości czy Kalendarz. W dodatku jak podłączymy go do sieci internetowej za pośrednictwem Wi-Fi (taka alternatywa dla łączności operatora) to normalnie możemy też korzystać z przeglądarki Microsoft Edge czy z innych pozycji typu Facebook, Pogoda lub Messenger.

Nie ma końca świata, że telefon bez karty SIM może jedynie zadzwonić na numery alarmowe. Natomiast od strony użytkownika ten nic nie mógłby na nim zrobić. Takie kwiatki mieliśmy dostępne jeszcze w erze feature phonów. Skutkowało to wyświetleniem na cały ekran monitu o braku karty SIM. I na tym kończył się dostęp do funkcji słuchawki. Dobrze, że te ciemne telekomunikacyjne czasy są już za nami.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 13890 informacji na tej witrynie.



Podobal sie artykul, chcesz wiecej? Postaw kawe za:




6 komentarzy do “PREMIERA: Telefony dziaÅ‚ajÄ…ce bez karty SIM to super sprawa”

    • Bill Gates

      Zgadzam siÄ™, bardziej przydatna byÅ‚aby informacja, że Windows potrafi wirtualnie „przytrzymać” wysuniÄ™tÄ… kartÄ™ sim przez chwilÄ™ i zadzwonić gdy jej nie ma fizycznie w Å›rodku. Pewnie to zabezpieczenie przed przypadkowym wysuniÄ™ciem karty.

  1. Steve Jobs Odpowiedz

    Bill Gates masz racje 😀 też miałem o tym wspomnieć ale działa to na krótką chwile, nawet nie minute

  2. SteveJobs Odpowiedz

    Verizon korzysta z sieci CDMA, które majÄ… wbudowane karty SIM – czÄ™sto na filmach byÅ‚o.
    Teraz to tylko jabłkowe telefony majo, więc i szufladę na SIM też.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2026. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt