Windows 10 Mobile pływa na Snapdragonie 400 z dwoma rdzeniami Krait

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 5,50 na 6)
Loading...

windows-10-mobile-plywa-na-spandragonie-400-z-dwoma-rdzeniami-krait

Po tym jak okazało się, że jednak koncern Microsoft nie udostępni starszym telefonom z 512 MB RAM pamięci operacyjnej oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile, serwis My mobile postanowił czym prędzej sprawdzić 10-te wydanie mobilnych okienek na smartfonie Nokia Lumia 625. W rzeczywistości aż tak źle nie było. Wręcz przeciwnie, system działał wyjątkowo płynnie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Windows 10 Mobile wyświetlał animacje przejścia czy uruchomienia kolejnych aplikacji typu Groove Music bezbłędnie na dwurdzeniowym procesorze typu Dual-Core marki Qualcomm Snapdragon 400 z rdzeniami Krait (dużo bardziej wydajniejszymi od Cortex). Plotka głosi, że Microsoftowi nie chciało się programować, optymalizować kodu aktualizacji właśnie pod kątem starszych już rdzeni Krait. W efekcie aktualizacji nie ma. Szczęście w nieszczęściu, że aplikacja Windows Insider wciąż jest dostępna dla testerów i nie tylko.

Dzięki temu zainteresowany posiadacz praktycznie każdej Lumii mógł na własnej skórze chociaż spróbować Windows 10 Mobile oraz sam ocenić czy warto. Owszem, system potrafił się zwiesić przy tak prostych aplikacjach domyślnych jak Galeria czy Office, ale z czasem użytkowania jego stabilność tylko zyskiwała (dzienna liczba restartów spadała z 5-ciu do 2-dwóch). Na Fan Page serwis My mobile użył nawet określenia zamachu stanu w kontekście celowego uśmiercenia całkiem wydajnych smartfonów bez Windows 10 Mobile.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt