Lepiej dać produkt niekompletny teraz niż tworzyć ideał latami

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Google to niesamowite przedsiębiorstwo, które zmienia świat nowych technologii w tym tych mobilnych (z uwagi na rozwój systemu operacyjnego Android). Ostatnio ogłoszono jego fenomenalne wyniki finansowego za 2Q/2012. Gigant internetowy miał przychody na poziomie 12,21 miliarda dolarów i zysku netto 2,79 mliarda. Liczba 2.790.000.000 $ naprawdę robi wrażenie.

W tym miejscu warto wspomnieć o ciekawej strategii jaką stosuje Google w praktycznym zarządzaniu projektami. Firma jest zdania, że lepiej jest dać produkt niekompletny już teraz niż tworzyć ideał latami. To w zasadzie wyjaśnia, dlaczego pierwsze wersje Androida nie miały tak wielu podstawowych funkcji jak instalowanie aplikacji na karcie pamięci czy opcji wideorozmowy.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV

Pierwsza z nich była dostępna jedynie od wydania 2.2 Froyo, zaś druga od 2.3 Gingerbread. Późniejsza przyszłość pokazała jak kapitalnie na takiej strategii Google wyszedł. Stopniowo budował swoją potęgę, a premiery kolejnych rzeczy były prawie tak spektakularne jak w przypadku Apple. Wystarczy tylko przypomnieć ostatni światowy debiut Androida 4.1 Jelly Bean, który był transmitowany na żywo w internecie. Strategia firmy z Mountain View jest analogią do pracy zwłaszcza z programistami, którzy lubią dopieszczać swoje projekty w każdym calu. Niestety czasami ich premiera okazuje się przez to zbyt późna z uwagi na obecnie panujące trendy rynkowe.

Jako ciekawostkę możemy jeszcze dodać, że takie projekty jak chociażby przełomowa poczta Email bez reklam i spamu Gmail została stworzona w czasie wolnym przez zaledwie jednego pracownika Google (tam około 15% z 8 godzinnej zmiany pracownicy przeznaczają na tworzenie swoich własnych, indywidualnych pomysłów). Część z takich rzeczy może się okazać później wielkimi produktami, odnoszącymi oszałamiające sukcesy. Ostatnio informowaliśmy, że Android 5.0 będzie miał nazwę Key Lime Pie. Teraz Wikipedia informuje, że jej numerek to tylko 4.2. Oznaczać to może znacznie mniejszą ilość drobnych zmian oraz poprawek, a nie duży przełom i skok naprzód.

(fot. Google/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 13827 informacji na tej witrynie.



Podobal sie artykul, chcesz wiecej? Postaw kawe za:




2 komentarze do “Lepiej dać produkt niekompletny teraz niż tworzyć ideaÅ‚ latami”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2026. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt