Pizza Portal

Sony Xperia S ma dwukrotnie krótszy czas ładowania

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...Loading...

Sony Xperia S to pierwszy telefon pojedynczej marki japońskiego giganta (już bez nazwy Sony Ericsson na obudowie). Przedstawiciele firmy Sony poinformowali świat o bardzo ciekawej zalecie swojego produktu. Dotyczy on faktu ładowania baterii telefonu, który jest w nim zdecydowanie szybszy. Szacuje się nawet, że prędkość ładowania akumulatora jest aż 2x lepsza niż osiągi konkurencji.

Sony jest zdania, że 10 minut podłączenia smartfona do ładowarki da nam już 1 godzinę samodzielnej pracy urządzenia. Niestety nie sprecyzowano czy chodzi o tzw. stan czuwania czy też może czas pracy telefonu z włączonym zawsze wyświetlaczem. Obecnie średni czas ładowania (oraz intensywnej pracy) akumulatora inteligentnego telefonu to około 4 godziny.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Wszystko zależy oczywiście od pojemności ogniwa. Im jest ono większe, tym dłuższy okres czasu poświęcimy na jego ładowanie. W przypadku Sony 4 godzinny cykl ładowania powinien wystarczyć na 1 cały dzień (10 minut = 1 godzina > 1h = 6 godzin > zatem 4h daje nam już 24 godziny). Prawdopodobnie więc twórcom rozwiązania chodziło tylko i wyłącznie o stan czuwania. Mimo wszystko trzeba ich pochwalić, że poprawili czas ładowania telefonu aż dwukrotnie. Dzięki temu średni czas ładowania nowoczesnego smartfona powinien wynosić już tylko 2 godziny. To naprawdę bardzo krótki oraz dający duży komfort okres czasu. Bateria w Sony Xperia S jest typu Li-Ion o pojemności 1750 mAh.

(fot. Sony)

Przygotowane przez

jest autorem 6885 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj


7 − trzy =

  My mobile © 2008-2015. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści i grafik bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt