My mobile SUBSKRYPCJA

PREMIERA: Mobilny Internet w Polsce znowu mocno zwolnił

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Tak źle nie było w polskim mobilnym internecie od pół roku. Według badań nieocenionego serwisu Speed Test mierzącego transfery danych, mamy znowu duże spadki prędkości po słabiutkim sierpniu bieżącego roku. Imponujący jest zwłaszcza zjazd formy Plusa do zaledwie 47,4 Mb/s (z poprzednich 50,1 Mb/s). Być może jego szybkie 5G powoli się zapycha.

Autopromocja                                                             Czytaj dalej
Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV   Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Spowodowane jest to najprawdopodobniej rosnącą liczbą nowoczesnych smartfonów z obsługą sieci. Oczywiście z łącznością piątej generacji. T-Mobile również sporo spadł, bo z poziomu 46,1 Mb/s do obecnego 44,4 Mb/s. Nieco mniej natomiast stracił Play, ponieważ z 43,4 Mb/s do 42,8 Mb/s. Nie inaczej jest u Orange. Tam bowiem mieliśmy zjazd z 43,1 Mb/s do 42,2 Mb/s. Pozostaje zatem nic jak tylko czekać na aukcję 5G.

Wtedy wyniki powinny się nam znacząco poprawić. Przy okazji zniknie tzw. fake 5G na rzecz jak najbardziej prawdziwego 5G z pełną mocą rzędu nawet 1 Gb/s w praktyce. Więcej dokładniejszych szczegółów jak zawsze znajdziemy na podstronie Speed Test www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#sierpien-2023. Oby więc w dalekiej przyszłości było lepiej. W tej bliższej raczej będzie niestety tylko gorzej.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 13032 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Mobilny Internet w Polsce znowu mocno zwolnił”

  1. marco Odpowiedz

    Nie ma co się dziwić skoro internet mobilny w Polsce jest jednym z najtańszych na świecie o czym informuje konkurencyjny portal. Poza tym wielu użytkowników w domach wykorzystuje mobilny internet jako stacjonarny i robi się przeciążenie poprzez używanie serwisów streamingowych. Tak dla przykładu 1h filmu w 4K w dolby vision na netflixie to ok 7 Gb.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt