Orange stawia krzyżyk na technologii 3G

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Któż z nas nie pamięta tak kultowych telefonów komórkowych jak Sony Ericsson W660 czy Cedar. Pierwszy z nich oferował zawrotną prędkość mobilnego internetu o wartości 384 kb/s typowej dla technologii 3G. Teraz operator Orange oficjalnie ogłasza jej wyłączenie na początku 2024 roku. Z pewnością nikt nie będzie po niej płakał z prostego powodu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Otóż w tym czasie spokojnie powinien upowszechnić się standard 5G. Wtedy 3G spokojnie można wyłączać dosłownie bez żadnego żalu. Co najwyżej możemy mieć poczucie nutki nostalgii. Już dziś coraz więcej miast może się dumnie pochwalić obecnością nowoczesnej sieci komórkowej 5G. Problemem przestały być nawet ceny smartfonów ją wspierających. Średniaki z 5G są dostępne nawet za około 1.000 PLN.

Dokładniejsze informacje o planowych zmianach u telekoma Orange znajdziemy na jego oficjalnej witrynie www.orange.pl/view/wykorzystaj-siec. Dostępne są tam obszerne wyjaśnienia podjęcia decyzji o porzuceniu leciwej łączności 3G. Z pewnością operator skupi wszystkie swoje siły na 5G. Najpierw jednak musi zdobyć stosowne pasma częstotliwości do uruchomienia prawdziwie szybkich transferów rzędu 1 Gb/s.

(fot. Orange/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12167 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt