PREMIERA: Android 10 nie powinien być oficjalnie dopuszczony na smartfonie Sony Xperia 10

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Trzeba to sobie powiedzieć szczerze. Sony Xperia 10 nigdy nie powinna otrzymać aktualizacji oprogramowania do wersji Android 10. Takie nasuwają się wnioski po rocznym używaniu tego wydania mobilnego systemu operacyjnego. Czuć bowiem dosłownie na każdym kroku zbyt słabą wydajność słuchawki. Do tego dochodzi niezliczona ilość błędów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że na wcześniejszym Androidzie 9.0 Pie z pewnością tak źle nie było. System bez wątpienia działał bardziej żwawo oraz stabilnie. Dochodzi nawet do takich paradoksów, że smartfon Sony Xperia 10 nie ma siły wyświetlić zawartości treści w wyszukiwarce aplikacji Google (jest tylko czarna kartka połączona z pustym polem wyszukiwania bez napisu z słowem kluczowym). Są to typowe bugi związane z RAM.

Bez wątpienia skromny na dzisiejsze czasy poziom 3 GB RAM pamięci operacyjnej może być problemem zbyt małej wydajności dla Androida 10. Morał tej historii jest prosty. Nie ma sensu za wszelką cenę aktualizować wybrane inteligentne telefony komórkowe, ponieważ będą działać zupełnie tak jak Android 9.0 Pie na urządzeniu Sony Xperia 10. Później tylko otrzymamy duże rozczarowanie zdecydowanie gorszą kulturą pracy słuchawki typu nawet dwie zwiechy w godzinę.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12227 informacji na tej witrynie.15 komentarzy do “PREMIERA: Android 10 nie powinien być oficjalnie dopuszczony na smartfonie Sony Xperia 10”

  • Kamil

   Takie fakty sa. Takich tresci premium nie znajdziesz na tzw. technopudelkach #copy_paste #crap_news

 1. Uga riki buga tiki Odpowiedz

  Ty to się potrafisz samozaorać.
  Wgrałem sobie na redmi 3 (z którego piszę ten komentarz) nieoficjalny system z andkiem 10 i telefon hula aż miło, a skończył na lolipopie.
  A ma 2 GB pamięci i 32 ram.

  Więc przyznaj wreszcie że to żałosne sony nie potrafi zrobić systemu pod telefon.

  • Kamil

   Jeżeli Xperia 1/5 III działa tak samo źle to wróżę katastrofę dla działu mobilnego Sony 😐

 2. Derick Odpowiedz

  W ogóle czyścisz okresowo co najmniej pamięć podręczną aplikacji i tymczasowe pliki w systemie, co jest konieczne w Androidzie, bo coś czuję że nawet nie czyścisz samej przeglądarki, więc ze starych śmieci, po licznych zmianach i aktualizacjach nie wie co doczytać do ramu. Zobacz w sklepie Google Play ile jest narzekań na apki Google, bo ludzie nie wiedzą że trzeba czyścić cache w usługach Google, Android System WebView, sklepu i wreszcie aplikacjach. Czemu ja na nic w Androidzie nie narzekam, bo wiem co robić..?:-)

  • Kamil

   Czyszcze na nowym laptopie Chrome cache przed kazda sesja w My mobile, choc nie musze (wydajnosc jest ok). W nowych smartfonach jest podobnie, ale mam prostszy sposob. Restart telefonu raz na tydzien, co zaleca sam soft Xperia 🙂

  • Derick

   Restart systemu to nie to samo o czym piszę wyżej i niczego nie rozwiązuje oprócz zresetowania ramu, kiedy występują zamrożenia. Jeżeli siedzisz na ekosystemie Googla, to jego składniki wymagają czyszczenia nieaktualnych, nadpisywanych bibliotek kodu w samym działającym systemie. Robi się to co najmniej w chwili po zauważeniu pierwszych oznak niewłaściwego działania. W Ustawieniach sekcja Pamięć, ale nie RAM a Flash, bo tam jest zapisywany sektor pamięci podrecznej aplikacji. Nie dziwne że wypisujesz tu swoje dogmaty, mimo że rozprawa dotyczy innego problemu. Jakoś nie potrafisz być innowacyjny w rozumieniu podstawowych informatycznych zagadnień.

  • Kamil

   Derick przyjacielu, w iOS takich jaj nie uświadczysz, tylko Android tak ma instalowany na terminalach Sony Xperia 🤖

  • Derick

   Toż ci pisałem że bierz iPhona, bo na Androida jesteś za lichy… Dawniej Windows też miał takie problemy jak nieumiejętność prawidłowej deinstalacji/instalacji aktualizacji programów.
   Dodatkowo, o czym można wyczytać na forach nowe Xperia tradycyjnie mają wiele niedoróbek, co spowoduje ich szybką utratę wartości. Sony zeszło na psy i ja żadnego sprzętu już od nich nie kupię a za dobrych czasow miałem liczne TV, Walkmany.

  • Kamil

   To jest jakas dziwna sytuacja, poniewaz akurat po dwoch latach telefon staje sie nieużywalny patrz przyklad z bledem co drugie uruchomienie aparatu

  • Kamil

   Nie, aczkolwiek podejrzewam zbawienna role tzw. formata jak kiedys Windows XP zamulony co roku sie to robilo. Teraz nie mam czasu na te zabawy na kapitalnie dzialajacym Windows 8.1 ♥

 3. Kamil Odpowiedz

  Dzis Sony Xperia 10 z Android 🔟❤️🤖 złapała zwieche na próbie wykonania telefonu (!) Czasem mam wrażenie, że smartfon jest tak skrzynaczeka MacGyvera, która wybucha po 2 minucie/2 latach 😱

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt