PREMIERA: Poprawność polityczna w Netflix poraża [My mobile TV]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Amerykanie wręcz uwielbiają poprawność polityczną. Dokładnie te same mechanizmy widać na platformie Netflix, a dokładniej mówiąc drugim sezonie serialu Modyfikowany Węgiel 2 (Altered Carbon 2 to pisownia oryginalna). Główny w poprzedniej serii miał jasną karnację. Teraz po zmianie powłoki ma ciemną. Jakby tego było w innych produkcjach giganta VOD mamy podobne sytuacje.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Wystarczy nadmienić pary mieszane z różnymi kolorami skóry. Tak była z całkiem niezłą animacją Spider-Man Uniwersum. Tam również bohater akcji, czyli człowiek pająk był biały. Teraz w wersji młodzieżowej stał się czarny, co momentami dziwnie wygląda. W Kalifornii bardzo mocno promuje się LGBT, czyli mniejszości. Giganci IT wręcz na każdym możliwym kroku wspierają tęczę wliczając w to tarcze zegarka w Apple Watch.

Netflix wręcz w tym lobbuje. Tutaj znowu niemalże każdy film czy serial zawiera wątek LGBT. Nawet w wyżej nadmienionym serialu Modyfikowany Węgiel 2 występował motyw dwóch romansujących pań. Oczywiście Polska dalej jest w przeważającej większości krajem konserwatywnym. W efekcie pewnej, sporej grupie widzów tego typu treści mogą wywoływać pewnego rodzaju dyskomfort podczas oglądania na Apple TV czy Android TV.

(fot. Netflix/My mobile)

MATERIAŁ PROMOCYJNY MODYFIKOWANY WĘGIEL 2

Przygotowane przez

jest autorem 10880 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

7 komentarzy do “PREMIERA: Poprawność polityczna w Netflix poraża [My mobile TV]”

 1. Prawda Odpowiedz

  Autorze tego artykułu, jakbyś zaczerpnął wiedzy której nie posiadasz, bądź czytał książkę na której podstawie powstał serial, to byś wiedział że żadnej poprawności politycznej akurat w tym serialu nie ma. Druga powłoka zgodnie z książka ukazuje postać ciemnoskórej osoby. Poprawność by była jakby dali w tym sezonie powłokę z białej skóry.

  • Kamil

   Akurat tekst dotyczy ogromu treści na Netflix, nie tylko tego jednego serialu. Zapytam tak z ciekawości, z którego roku jest książka?

 2. Adidas Odpowiedz

  Druga sprawa Autorze artykułu to postać czarnoskóra w „młodzieżowej wersji Spider-Man Uniwersum”. Miles Morales po raz pierwszy został ukazany w komiksie Marvela w 2011 roku jako następca Petera Parkera po jego śmierci. W ogóle określenie tej animacji jako „wersja młodzieżowa” jest błędne, bo to jest część tego świata. Najlepszym krokiem moim zdaniem byłoby skasowanie tego artykułu, bo może i temat ciekawy, ale nie do końca trafiony.

 3. Bunshiin Odpowiedz

  „Autor tego artykułu” jak uznaliście za słuszne go nazywać, ma całkowitą rację. Rzygać się chce wciskanym na każdym kroku przez Netflixa LGBT. Czwarty sezon Domu z Papieru z tym ich pedałem, który został kobietą jest aż niesmaczy. Całkowicie psuje stabilność fabularną tego serialu. Poddaję w sporą wątpliwość sens oglądania Netflixa.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt