PREMIERA: Aparaty wyspowe, nowy trend w telekomunikacji

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Co jakiś czas w telekomunikacji pojawiają się dziwne trendy kopiowane na potęgę przez całą konkurencję. W efekcie dosłownie każdy inteligentny telefon komórkowy wygląda tak samo. Aktualnie występuje podobny trend z tzw. aparatami wyspowymi posiadającym kilka obiektywów w celu wykonywania bardziej spektakularnych zdjęć (wliczając w to szeroką perspektywę czy tryb bokeh z rozmytym tłem).

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Trzeba przyznać, iż po początkowej niechęci z biegiem czasu również i do nich można się przyzwyczaić. Co z tego, że pierwszy w tym temacie był Apple iPhone 11, następnie Google Pixel 4 oraz cała masa innych smatfonów. W przeszłości podobna sytuacja mieliśmy z notchem, czyli charakterystycznym wcięciem w górnej części ekranu. To właśnie tam znajdowały się przednie wizjery służącego do robienia selfie czy przeprowadzania zapomnianej wideorozmowy.

Dziś każda słuchawka stawia na aparat wyspowy o ponadprzeciętnych możliwościach fotograficznych. W ostatnich nieco sensacyjnych raportach DXoMark okazało się, iż Sony Xperia 5 z aparatem od flagowca Xperia 1 tak naprawdę wykonuje zdjęcia na poziomie trzyletnich high-endów pokroju Apple iPhone 8. Tak więc z pewnością dajmy na to japoński producent będzie musiał postawić na aparat wyspowy z dużą liczbą obiektywów. Tylko tak dogoni on konkurencję po dramatycznym wręcz odskoczeniu przez nią.

(fot. Huawei/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10726 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt