PREMIERA: E-Sport jest cięższy niż normalna praca

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Bardzo często społeczeństwo krytykuje rzeczy nowe, które ich wyobraźnia nie ogarnia. Idealnym przykładem takiego zjawiska jest chociażby mocno negowany e-sport. Tymczasem może on być lepszy od nudnego prawdziwego sportu, dajmy na to meczu piłki nożnej zakończonego remisem bezbramkowym 0:0. Wtedy kibice wychodzą z poczuciem zmarnowanych pieniędzy wydanych na bilet.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Podobnie jest z krytyką nietypowych zawodów związanych z nowymi technologiami. Historia z życia wzięta. Po rozegraniu w weekend na platformie PC serii sześciu spotkań w FIFA 16 (trzy mecze z rewanżami) człowiek po niespełna trzech godzinach rozgrywki był naprawdę mocno wyczerpany. Działo się to wskutek maksymalnego skupienia podczas wirtualnych zawodów piłki nożnej. Gdy poziom umiejętności graczy jest zbliżony wtedy walka jest niesłychanie zażarta.

Finalnie więc o zwycięstwie lub porażce decydują detale czy jeden błąd przeciwnika. Wyniki kończą się wtedy różnicą bramki. Człowiek po takim maratonie nie ma sił bawić się w GTA V później w celu godzinnego nawet zwiedzania autem słonecznej Kalifornii (nikt nie mówi o przechodzeniu misji akcji). Poziom zmęczenia jest zdecydowanie wyższy na tle normalnej 8 godzinnej pracy biurowej. Nie dziwmy się więc, że na wydarzenia typu IEM 2019 czy PGA 2019 ciągną tłumy fanów, również gier mobilnych z Fortnite na czele.

(fot. Razer/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt