PREMIERA: Rekordowy transfer A2Mobile to zaledwie 73 Mb/s [aktualizacja]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Po kilku miesiącach użytkowania numeru w sieci komórkowej A2Mobile można już dwa słowa o niej powiedzieć. Najpierw były rozczarowania mówiące o klapie w nawiązaniu do internetu socjalnego. Później pozytywne zaskoczenie działaniem lejka 512 kb/s (0,5 Mb/s) w praktyce. Teraz My mobile skupi się na aspekcie maksymalnych prędkości uzyskiwanych przez telekoma.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Tutaj jest interesująco, aczkolwiek zaskoczenia nie ma wcale. Największą szybkość internetu jaką udało się uzyskać w toruńskiej lokalizacji (głównie) w przypadku A2Mobile to 73 Mb/s. Co warto nadmienić, wysyłanie danych w macierzystym Plusie jest całkiem niezłe (często bowiem notowane są wartości oscylujące wokół aż 40 Mb/s). Niestety nawet przez sekundę nie było magicznej wartości 100 Mb/s podczas używania aplikacji Speed Test. Takie rzeczy w przeszłości miały miejsce w Red Bull Mobile.

Topowe wyniki 95 Mb/s nie były niczym nadzwyczajnym dla Play (operator macierzysty). Potwierdza się tym samym stara prawda. Polkomtel (operator sieci Plus) ma zdecydowanie najsłabszą infrastrukturę. Może więc lepiej zamiast płacić 100% zysków z dywidendy w zawrotnej kwocie 600 milionów złotych, postawić na inwestycje (dajmy na to 100 zupełnie nowych masztów BTS). Tak robi przecież każdy nowoczesny biznes myślący przyszłościowo niekoncentrujący się w pierwszej kolejności na przejadaniu nadwyżki kapitału.

[AKTUALIZACJA]

Jak na ironię losu, podczas testu w toruńskiej lokalizacji dzielnicy Wrzosy sieć komórkowa A2Mobile osiągnęła prędkość mobilnego internetu prawie 102 Mb/s pokonując tym samym rekordy Red Bull Mobile. Było to spowodowane bliską odległością od dużego (wysokiego na kilka metrów) masztu Plusa.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12248 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “PREMIERA: Rekordowy transfer A2Mobile to zaledwie 73 Mb/s [aktualizacja]”

  1. Kamil Odpowiedz

    Jak na ironię losu na toruńskich wrzosach wyciagnalem wlasnie rekordowe 102 Mb/s (!)

    • LOL

      No to zrób aktualizację artykułu, a nie w komentarzu pisz…

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt