Piekło zamarzło, iTunes Movies czy AirPlay 2 dostępne na telewizorach Samsunga

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Złośliwe osoby zapewne w tym miejscu powiedziałyby, że Steve Jobs przewraca się w grobie. Te bardziej kulturalne zaś, piekło zamarzło. Biblioteka filmów iTunes stała się bowiem oficjalnie dostępna na telewizorach smart firmy Samsung. Tym samym ich użytkownicy zyskują dostęp do najnowszych produkcji kinowych jeszcze szybciej niż w przypadku HBO GO.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

To nie koniec atrakcji, ponieważ jego telewizory zaczną obsługiwać technologię AirPlay 2 w nowszym wydaniu. Dzięki temu klonowanie obrazu z iPhonów chociażby na duży obraz odbiornika będzie działać bezproblemowo w przeciwieństwie do streamingu na linii smartfon z Androidem na przystawkę Apple TV. W tym ostatnim przypadku dźwięk na niezrootowanych telefonach był przesyłany z mikrofonu, a nie z systemu.

Ponadto w przyszłości iTunes pojawi się również na inteligentnych telewizorach marek LG oraz Sony. U japońskiego dostawcy mieliśmy zgrzyt dosłownie na dniach, ponieważ zablokował aplikację Kodi służącą do oglądania pirackich treści bez wykopywania stosownych abonamentów. Przez to upada mit otwartości Android TV, gdzie mogliśmy za pomocą ręcznie kopiowanych plików APK instalować wszystko spoza sklepu Google Play. Więcej szczegółów o nowej funkcji znajdziemy w komunikacie prasowym Samsunga.

(fot. Samsung/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 9977 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt