To już koniec marki A2Mobile [aktualizacja]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Przez wielu sympatyków bardzo lubiana telekomunikacyjna marka A2Mobile idzie do piachu. Zastąpi ją na zasadzie rebrandingu, a może lepiej przejęcia Premium Mobile. Ten operator MVNO raz po raz zadziwia rynek znakomitymi wynikami przenoszenia numerów w procesie MNP. Szkoda jest tym większa, iż A2Mobile było swego czasu dominatorem My mobile RANKING.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Tak dobrze sobie on radził w zestawieniu najlepszych sieci na kartę. Ostatnio taki rebranding w branży mobilnej mieliśmy w przypadku usługi służącej do realizowania płatności, czyli Android Pay na Google Pay. Co prawda Premium Mobile zarzeka sie, że nie wprowadzi żadnych zmian do oferty czy jakości działania A2Mobile to w przypadku klientów tego ostatniego operatora pewien niepokój zawsze pozostaje.

Wszyscy przecież pamiętamy sprzed lat historię telekomunikacji podczas rebrandingu Ery na T-Mobile, gdzie mocno wręcz się pogorszyła oferta. Każdy oczekiwał cudu nad Wisłą, jakiegoś nowego Eldorado, a wyszła spektakularna klapa. Dopiero po latach T-Mobile wygrało swój pierwszy My mobile RANKING niejako na zasadzie dużej sensacji. Oby podobny scenariusz nie sprawdził się w przypadku całkiem niezłego A2Mobile.

[AKTUALIZACJA]

Jednak marka sieci komórkowej MVNO o nazwie A2Mobile pozostanie dalej na rynku mimo przejęcia jej przez podmiot Premium Mobile.

(fot. A2Mobile/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12871 informacji na tej witrynie.26 komentarzy do “To już koniec marki A2Mobile [aktualizacja]”

 1. marco Odpowiedz

  W oświadczeniu operatora piszą że nazwa pozostanie. Premium Mobile i a2mobile to liderzy pozyskiwania nowych abonentów. Poza ofertą która może wydawać się ciekawa jest jeszcze kwestia techniczna. Miałem rok temu jeden z numerów w a2mobile a drugi w Plusie. Niestety ze względu na jakość sieci przeniosłem się do Orange.
  Mnie zastanawia jedna rzecz dlaczego Plus nie rozbudowuje swojej sieci? Owszem chwalą się agregacją pasm ale niestety nowych bts-ów nie przybywa. Mieszkam w Krakowie i spokojnie mogę znaleźć sporo miejsc gdzie zasięg drastycznie spada i nie są to obrzeża miasta. Pozostała trójka operatorów rozbudowuje sieć a Plus nie co łatwo zauważyć na mapie btserch.

  • szotyi

   Nie ważne sa oświadczenia operatora tylko liczą sie majaki jakiegoś tam Kamil prowadzacego niewiadomo co w internecie .

   Plus buduje , buduje a także agreguje . Jeszce kilka miliardów do spłaty i ruszy z kopyta .
   Na razie ta rzekomo archaiczna siec ma stabilny zasięg .

  • szotyi

   Kamil, nie miała. Miał sie zmienic podmiot świadczacy usługę.Przejęcie nie oznacza likwidacji.Oferta sie nie zmieni. Może właściciel chce zostawic aero2 tylko do bdi a moze po prostu chce juz zamknąć aero2 bo juz chyba spełnił kryteria co do których miał świadczyc bdi.

  • uga riki buga tiki

   Tylko że aero2 jest też operatorem wrodzinie, tak że to zamknięcie trochę nierealne.

  • szotyi

   @Uga buga może chca najpierw przyzwyczaić klientow do no limitu a potem „zaproponować” migrację . Wrodzinie jest tak małe że prowadza to bo prowadzą. A jak bedzie sie okaże .

  • Geo

   @MARCO Znasz sie na rzeczy. Co wg Ciebie technicznie w Plusie jest nie tak? (oprocz zasiegu, ktory nie jest zly – pasmo 900 Mhz)

  • szotyi

   Ja wam powiem ze w plusie wszystko technicznie jest dobrze tylko radiolinie za słabe . Poza tym reszta jest ok.

 2. uga riki buga tiki Odpowiedz

  Premium ma punkty partnerskie gdzie można numery przenieść/rejestrować więc to by było korzystne dla a2 gdyby nie trzeba było bujać się z kurierem.
  Właściwie to nie rozumiem czemu plus/cp nie obsługuje rejestracji premium/aero/a2/wrodzinie.

  • szotyi

   Bo to inne spółki . Ponoć play rejestrował virgina ale jak jest teraz to nie wiem.

 3. Geo Odpowiedz

  @MARCO, PONAWIAM PYTANIE
  Co wg Ciebie technicznie w Plusie jest nie tak? (oprocz zasiegu, ktory nie jest zly – pasmo 900 Mhz).
  A jesli twierdzisz, ze slaby, to Kiedy zasieg jest slaby: w stanie gotowosci, czy w trakcie połączenia? To wazne ze wzgledu na technologie pasm w Plusie.
  Ja w stanie gotowosci brak zasiegu mialem tylko raz: na plazy w miejscowosci Hel Bór (dzicz miedzy Helem a Jurata). Poza tym zasieg mamy nawet w zelbetowym schronie, ze wzgleu na propagacje fal 900 MHz.

 4. marco Odpowiedz

  Problem z Plusem polega na tym że w niektórych miejscach jest mało bts-ów i na dodatek jeszcze nie ma wszystkich pasm. A by jeszcze było śmieszniej taki bts jest lokalizowany w złym miejscu na gęstej zabudowie. Taka sytuacja jest choćby w Krakowie na ul. Królewskiej i Podchorążych gdzie mamy jeden bts na budynku 4 piętrowych a wokół są wieżowce 10-13-sto piętrowe. Następny dopiero jest przy Rydla, również na niskim budynku. Całe W3 ma w tym rejonie kilka bts-ów z pełnym pasmem i lepiej usytuowane. W mieszkaniach sygnał na niższych piętrach jest na 2 kreskach i często się rwie podczas rozmowy a internet zwalnia.
  Niestety również w niedalekiej odległości przy ul. Mazowieckiej podobnie, tylko jeden bts Plusa a konkurencja „obstawiona”. Aby nie skupiać się na Krakowie to wybierzmy się nad Bałtyk a konkretnie do Białogóry. Tu również konkurencja ma bts-a, nawet z LTE a Plus znika i rwie się połączenie. Takich miejsc niestety w Polsce jest dość sporo i dlatego pomimo sympati do Plusa przeniosłem się do Orange. W „pomarańczowej” sieci problemu nie mam.

 5. Kuba Odpowiedz

  Pan Kamil cały czas w formie. Dokładnie, A2mobile dalej w grze i cały czas coraz lepsze oferty

  • Kamil

   Kreatywnosc ciagle jest na max, aczkolwiek spore zmeczenie tez po stworzeniu juz wkrotce 10.000 artykulu (!)

 6. mifi Odpowiedz

  na dodatek teraz mają no limity za 10 zł. 5 gb internetu i na social media nieograniczony transfer, wiec juz w ogóle…

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt