Oto najpopularniejsza emotikona w Polsce

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Polacy są bardzo kochliwym, czy też może lepiej romantycznym narodem. Najczęściej bowiem stosowaną emotikoną w systemowej klawiaturze Androida w ich przypadku jest klimatyczne emoji wirtualnego całusa (na kolejnych miejscach mamy oczko oraz symbol zawstydzenia z czerwonymi policzkami). Takie są statystyki na firmowym blogu Google w jego oddziale kraju nad Wisłą.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Na świecie z kolei nie ma żadnego zaskoczenia. Tutaj znowu panuje, dzieli i rządzi emotikon Lol. Więcej szczegółów na ten niezwykle ciekawy temat znajdziemy na podstronie www.polska.googleblog.com/2018/07/swiatowy-dzien-emoji-zobaczcie-ulubione.html. Od tego przeglądania tych wszystkich emoji aż może w pewnym momencie zakręcić się w głowie. Aczkolwiek lektura zapowiada się więcej niż interesująco dla wszystkich miłośników technologii.

Emotikony w zasadzie pełnią jedną zasadniczą rolę w komunikacji tekstowej. Zdecydowanie lepiej przekazują emocje. Nie przypadkowo też mówi się, że obraz jest warty więcej niż tysiąc słów. Ponadto spora grupa, zwłaszcza młodych użytkowników telefonii komórkowej stosuje emoji z uwagi na mniejszy wysiłek umysłowy. Zdecydowanie trudniej bowiem tworzy się ciąg zdań od wybrania paru buziek z menu opcji klawiatury (w przypadku SwiftKey najpopularniejszy był emotikon z symbolem szok).

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt