PREMIERA: MMS jest wciąż ważny

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Nie dajmy sobie wmówić, że wiadomości multimedialne MMS są nieistotne. Ich obecność w pakietach typu No Limit jest też nieznacząca. To stek bzdur. W dzisiejszych, mocno obrazkowych czasach, gdzie królują emotikony (tzw. emoji) rola MMS staje się powoli ważniejsza nawet od tak lubianych przez lata wiadomości SMS. Dobitnie potwierdza to jakże smutna mina rzecznika Play.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Pierwsza twarz fioletowego operatora wspomina o tym w materiale wideo (znajduje się on poniżej). Maleje bowiem powoli popularność SMSów na tle MMSów. Nie przypadkowo zatem mówi się, że jedno zdjęcie jest warte więcej niż tysiąc słów. Być może dlatego sprytnie marketingowo Orange niedawno je usunął z rzekomo ulepszonych paczek No Limit. Mało kto zauważy ten szczegół w imię innych korzyści, a operator dodatkowo zarobi.

Swoją drogą to szkoda, że MMSy nie są zawsze bezpłatne w ramach Stanu Darmowego Play, ponieważ potrafią niepozornie wygenerować konkretny koszt. Nie możemy jednak wymagać wszystkiego w ramach gratisów. Telekom także musi zarabiać, nawet jak wprowadza naprawdę dużego kalibru promocje. Morał tej historii jest jasny. MMS jest wciąż bardzo ważnym elementem telekomunikacyjnej układanki. Co prawda jeszcze nie ważniejszym od SMS z uwagi na jego prostotę przekazu, ale kto wie co w tej materii przyniesie zaskakująca przyszłość.

(fot. Play/My mobile)

RZECZNIK PLAY O MALEJĄCEJ ROLI SMSÓW NA TLE MMSÓW

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

9 komentarzy do “PREMIERA: MMS jest wciąż ważny”

 1. uga riki buga tiki Odpowiedz

  Dla mnie też nie są istotne. Wysyłam przez facebooka komuś jakieś zdjęcie, jeśli mam taką potrzebę.

  • adiko

   i znowu się mylisz Kamil, są 2 osobne aplikacje Facebook i Messenger, a ta druga jest jednocześnie częścią tej pierwszej, z obu można wysyłać zdjęcia.

  • Kamil

   Sam się mylisz. Na mobilnej appce Facebooka jak wysyłasz wiadomość to z automatu odpala się Messenger co nie?

  • uga riki buga tiki

   No niestety nie zawsze. Z opery mini można wysyłać bez aplikacji. Nie używam ani faceboka, ani mesengera. Również w wersji mini.

  • adiko

   Messengera nie trzeba mieć żeby czytać wiadomości(jest wygodniejszy tylko jeśli chcesz go tylko do pisania z innymi), bo jest wbudowany w samym facebooku , ja używam facebooka lite i nie potrzebny mi messenger.

 2. Pierwiastek Odpowiedz

  Oj tam, MMS nie jest ważny, choć zapewne istotniejszy niż FB i te jego głupoty. Co za różnica – Facebook czy Messenger skoro to ten sam syf? Osobiście zdjęcia wysyłam przez XMPP (Jabbera), a lwią część wiadomości zwykłych – przez szyfrowany SMS. A ostatni MMS wysłałem 3 lata temu. Ostatnią wiadomość XMPP – trzy minuty temu.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt