PREMIERA: Ależ wolno działa ten Internet w telefonie bez LTE
|
|
|
- niedziela, Grudzień 31, 2017, 9:48
- News
- 5 komentarzy

Jesteśmy przyzwyczajeni do komfortowego korzystania z technologii mobilnych. Na nikim już nie robią wrażenia realne transfery rzędu 100 Mb/s w komórce. Oczywiście są one osiągane za pośrednictwem standardu szybkiego internetu LTE. Jednak po wzięciu dosłownie na chwilę kultowej, bo żółtej Nokii Lumia 520 momentalnie czuć wolną sieć web.
| Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
|
  |
|
Jednak łączność HSPA+ 21 Mb/s to nie jest to samo, co wartości rzędu 80 Mb/s. Pomiędzy technologią 3G, a 4G jest przepaść. Z pewnością to samo będziemy mogli powiedzieć za parę lat o 4G na tle wchodzącego dopiero na rynek 5G. To właśnie wtedy standardem staną się treści multimedialne w jakości 4K, a może i 8K (swoją drogą to ciekawe jak smartfony będą wtedy prezentować rzeczywistość wirtualną, czyli w skrócie VR).
Warto też przypomnieć, że nadmieniona wyżej Nokia Lumia 520 debiutowała cztery lata temu, bo w 2013 roku (ach jak ten czas niesamowicie szybko leci). W 2017 roku surfowanie po internecie za jej pomocą wydaje się być katorgą. Wpływ mają na to nie tylko wolniejsze prędkości przeglądania witryn, ale i też moc obliczeniowa telefonu. Skutkuje to zdecydowanie gorszym działaniem z aplikacją Internet Explorer włącznie.
(fot. My mobile)
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
5 komentarzy do “PREMIERA: Ależ wolno dziaÅ‚a ten Internet w telefonie bez LTE”
Skomentuj







Kpisz sobie chyba z tÄ… premierÄ… ??
To jest felieton, luźny artykuł. Nie spinaj się tak
Ja tam widzÄ™ PREMIERA
Premiera (z fr. première – „pierwsza”, od wyrażenia première représentation – „pierwsze przedstawienie”) – pierwsze przedstawienie danego utworu lub towaru szerokiej publicznoÅ›ci.
To tak jakbyś jakieś masło czy mleko w innym opakowaniu sprzedawał jako premiera.
JesteÅ› jak Polsat i jego megashit
to bardziej wina słabszego procesora niż braku LTE.
Dokonaj testu na tym samym telefonie. Przełączając go na H+.