PREMIERA: 32 GB pamięci wewnętrznej to dziś absolutne minimum

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Po niemalże równym roku korzystania z Sony Xperii XA nachodzi ciekawa konkluzja. Pamięć wewnętrzna wynosząca 16 GB jest niewystarczająca i to dla samych aplikacji (w tym gier). Nie ma tutaj żadnej mowy o gromadzeniu całej biblioteki muzyki z wartościami rzędu 20 GB oraz więcej przeznaczoną na utwory. Gdybyś ktoś chciał mieć offline filmy to sytuacja się jeszcze bardziej komplikuje.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Choć króluje dziś streaming danych to nawet Netflix umożliwia opcję zapisu materiału na później, dajmy na to podczas podróży pociągiem. Pamiętajmy więc, aby dziś absolutnie każdy nowo kupowany inteligentny telefon komórkowy miał minimum 32 GB pamięci wewnętrznej. Mniejsze wartości oznaczają murowane problemy. Wynika to z rosnących wielkości aplikacji mobilnych. Także niepozorny Facebook zajmuje przeszło 100 MB. To zdecydowanie zbyt wiele jak na pozycję społecznościową.

Oczywiście można się bawić w formatowanie karty microSD jako pamięci wewnętrznej, ale wtedy w przypadku awarii podczas aktualizacji oprogramowania tracimy wszystkie dane. Później trzeba będzie ponownie je kopiować czy to z komputera lub z modnej ostatnio chmury. W przypadku podzielonych partycji, ta druga pełni rolę zapasowego banku pamięci (najlepiej dla plików typu muzyka czy filmy). Aplikacje z uwagi na szybkość działania zaleca się zawsze instalować w domyślnej (wbudowanej) przestrzeni.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11580 informacji na tej witrynie.5 komentarzy do “PREMIERA: 32 GB pamięci wewnętrznej to dziś absolutne minimum”

 1. uga riki buga tiki Odpowiedz

  Mam półtora roku 16 gb pamięci i nie mam takich problemów. Po prostu nie używam tych szpiegujących aplikacji typu facebok, messenger i masa innych niepotrzebnych głupot.
  Sam sobie w sumie przeczysz. Raz piszesz o matriksie i że ludzie zauważają tylko swoje telefony, a tym artykułem dajesz dowód że sam tak robisz.

  • Kamil

   Mieć ciężkie aplikacje w smartfonie, a ich częstotliwość użytkowania to dwie zupełnie inne sprawy

  • uga riki buga tiki

   Patrząc na twoje artykuły i jak dużo o nich napisałeś, to używasz ich dość często.

 2. Rav Odpowiedz

  Od ponad roku używam telefonu z pamięcią 16 GB. Cały czas oscyluję w okolicach 6,5/11,5 GB, a do tego karta sd 16 GB. Mam FB, Messengera i inne ciężkie aplikacje (powyżej 100 MB). Nie mam gier. Na karcie sd mam 4 GB zajęte (zdjęcia i kilkanaście albumów mp3) i sporo miejsca na ew. Netflixy offline i inne bzdety. 
  Wydaje mi się, że takie combo może być wystarczające dla wielu użytkowników. Szczególnie, że dostęp do muzyki i filmów mamy online, a pakiety internetowe coraz większe;)

 3. Krzysztof Odpowiedz

  Zgadzam sie z autorem. Mam telefon 64 GB, po prawie roku korzystania, robienia zdjęć, sciagania ksiazek, instalowania programow i aktualizacji, mam dostepne 38GB.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt