Blady strach padł na właścicieli komisów, Plus blokuje smartfony

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (3 liczba głosów, wasza ocena: 4,33 na 6)
Loading...

Sieć komórkowa Plus nie szczypie się. Jeśli ktoś nie spłaca rat za telefon (najczęściej jest to drogi super smartfon jak to mawia operator Play) od minimum 60 dni to telekom wyłącza zdalnie logowanie się do infrastruktury poprzez zablokowanie numeru IMEI urządzenia. Nie ma więc mowy o oddaniu długu do firmy windykacyjnej jak zwykle to bywa w podobnych przypadkach.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W tym momencie padł blady na strach na masę właścicieli komisów. Ich spore ilości możemy spotkać chociażby w galeriach handlowych rozsianych po całym kraju. Nikt z nich przecież nie wie czy oddawany telefon nie pochodzi od dłużnika. Zazwyczaj scenariusz wygląda podobnie. Ktoś kupuje drogi smartfon w abonamencie przy przedłużeniu umowy, a następnie sprzedaje wydajny telefon w komisie dla szybkiego dodatkowego zarobku.

Oczywiście działanie Plusa jest jak najbardziej legalne. Zawsze, ale to zawsze w przypadku zakupu telefonu w abonamencie u operatora to on do momentu spłaty ostatniej raty jest jego należytym właścicielem. Przypomina to kredyt hipoteczny. Owszem, mieszkamy w pięknym domu i w nim żyjemy już teraz, ale tak naprawdę on należy przez najbliższe 20 czy 30 lat do momentu całkowitej spłaty hipoteki.

(fot. Plus/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11517 informacji na tej witrynie.8 komentarzy do “Blady strach padł na właścicieli komisów, Plus blokuje smartfony”

 1. Kamil Odpowiedz

  I pomyśleć, że kiedyś moja Nokia Lumia 625 też mogła zostać zablokowana przez zielonego operatora. Po jej zakupie na Allegro okazało się po sformatowaniu programem Windows Recovery, że smartfon jednak ma branding Plusa, choć początkowo był bez niego. Zapewne sprzedawca sam zainstalował sobie czysty ROM, aby go łatwiej sprzedać. Takie przekręty się robi na największym polskim serwisie aukcyjnym 😐

 2. Albert Odpowiedz

  Nawet gdyby Plus blokował logowanie się do swoich nadajników to przecież wystarczy wsadzić sim od innego operatora i po problemie.

 3. Krzysztof Odpowiedz

  Blokada imei dotyczy wszystkich krajowych operatorow. Natomiast nie jest miedzynarodowa. Czytalem kiedys zdziwione zale ludzi, ktorzy kupili okazyjnie smartfona a po przekroczeniu granicy Niemiec przestawał sie tam łączyć z sieciami gsc.

 4. adiko Odpowiedz

  Taka blokada powinna być wprowadzona dawno temu gdy powstały tzw oferty mix, wprowadzenie jej teraz jest delikatnie mówiąc śmieszne.

 5. ajk Odpowiedz

  blokada imei jest nielegalna.autorowi artykulu radze przeczytac prawo telekomunikacyjne w jaki sposob sie blokuje telefony i jakie papiery należy mieć. telefony  z plusa nie płacone nie są zgłoszone na policje . blokada jest nielegalna artykuł powyzej wyglada na sponsorowany przez plusa.

 6. Patriota Odpowiedz

  Zgadza się. To jest nielegalny proceder. Powinno się zbiorowy pozew złożyć na działanie plusa. To tak jakbym kupił tv na raty i sprzedał go żeby na wódkę było. Nowy właściciel podczas oglądania nagle otrzymuje komunikat że nie spłacone są raty i tv zablokowany. Od ścigania niesplaconych rat jest komornik i firmy windykacyjne.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt