PREMIERA: Polskie LTE Advanced w praktyce to fikcja

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

polskie-lte-advanced-w-praktyce-to-fikcja

Krajowi operatorzy telefonii komórkowej z dumą reklamują swój superszybki mobilny dostęp do internetu w technologii LTE Advanced z transferami rzędu 300 Mb/s. Wystarczy nadmienić tego zielonego gracza promowanego przez Szymona Majewskiego znanego z programu rozrywkowego TVN o nazwie Mamy Cię. Tymczasem LTE-A w Polsce to fikcja taka sama jak światłowód Orange.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Klienci posiadający smartfony ze zwykłym LTE trzeciej (do 100 Mb/s) lub czwartej kategorii (150 Mb/s) średnio często nie mogą przekroczyć bariery 20 Mb/s. To jest zaledwie 20% pełnej mocy podstawowego 4G. Idealnie ten stan rzeczy potwierdzają średnie transfery umieszczane miesiąc w miesiąc w serwisie Speed Test. O 300 Mb/s naprawdę nie ma co marzyć. Mało kto przekracza poziom 50 Mb/s czy 100 Mb/s.

Ten ostatni transfer da się chyba tylko uzyskać w naprawdę bliskim sąsiedztwie nadajnika. W dodatku maszt telefonii komórkowej nie może być zbytnio obciążony obsługą ruchu dużej liczby klientów w tym samym czasie. Morał tej historii jest prosty. W tej chwili LTE Advanced w Polsce to fikcja. Tylko garstka uzyskuje pełne możliwości zwykłego LTE. Tak więc śmiało możemy kupować smartfony z 4G, bez wsparcia nowocześniejszego LTE-A.

(fot. LTE/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

3 komentarze do “PREMIERA: Polskie LTE Advanced w praktyce to fikcja”

  1. Geo Odpowiedz

    Potwierdzam. W godz. nocnych w Play max 60 mbps (nadajnik po drugiej stronie budynku), w Plus max 120 mbps (nadajnik widoczny z okna). W dzień w Play max. 40 mbps, w Plus max 60 mbps. W T-Mobile [NetWorkS! 260-34] odpowiednio w nocy max 1,5 mbps, w dzień max 1,0 mbps. Oczywiście wszystko w technologii LTE czwartej kategorii, czyli do 150 mbps. Lokalizacja: Częstochowa, ścisłe centrum miasta (III Al NMP).

  2. Mariusz Odpowiedz

    GEO – ja o takich prędkościach mogę pomarzyć 😛 W Krakowie nigdy nie doszedłem nawet do 30 Mb, ani w nocy, ani w dzień, gdziekolwiek bym nie był 🙁 Oczywiście tel obsługuje do 150Mb/s.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt