Czarny rynek zarejestrowanych kart SIM w Polsce już istnieje

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

czarny-rynek-zarejestrowanych-kart-sim-w-polsce-juz-istnieje

Dokładnie 50 PLN. Tyle przyjdzie nam zapłacić na czarnym rynku za już zarejestrowaną kartę SIM. Tak więc mamy pierwsze obejścia nowej ustawy antyterrorystycznej stosowane przez tzw. januszy biznesu. Co ciekawe, reklamują oni własną ofertę jako świetne rozwiązanie na wypadek wścibskiej żony czy męża, a nawet komornika.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

To się dopiero nazywa wrodzona przedsiębiorczość narodu. Szkoda tylko, iż jest ona mało etyczna. Oczywiście sprzedawca nie zawsze musi zakładać, że zarejestrowana przez niego karta SIM od razu zostanie używa w celach przestępczych. Tak czy siak, ustawa antyterrorystyczna obowiązująca od miesiąca w praktyce została złamana. Jak ktoś będzie chciał, to uniknie uciążliwego procesu jej rejestracji niejako na siłę.

Z podobnym problemem borykały się też inne kraje Europy Zachodniej. W tym miejscu rodzi się jeszcze jedno zasadnicze pytanie czy aby przypadkiem zarejestrowane karty SIM przez sprzedawców aukcyjnych nie figurują na fikcyjne kontakty. Mało kto bowiem przy zdrowych zmysłach będzie wyceniał swoje prywatne dane osobowe na kwotę rzędu 50 PLN czy wręcz 100 PLN i późniejsze potencjalne ryzyko kontaktu ze służbami.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11698 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “Czarny rynek zarejestrowanych kart SIM w Polsce już istnieje”

 1. kusza83 Odpowiedz

  cały ten proces rejestracji kart, to jest dla mnie żenada! cieszę się, że nie muszę sobie głowy zawracać takimi pierdołami i w odpowiednim momencie przeniosłem sobie numer z karty na abo w TM bez dodatkowych kosztów. mam spokoj, przynajmniej!

 2. Antithiesis Odpowiedz

  kusza83 po pierwsze rejestracja nic nie kosztuje a dzieki niej niektorzy zdobyli fajne bonusy po drugie rejestracja nie jest zbyt uciazliwa trwa zaledwie kilka minut a po 3 jesli takie błache sprawy trudnosci sprawiaja to jak Ty zyjesz ??

 3. kikisek Odpowiedz

  Wykorzystywanie telefonu, auta czy czegokolwiek do łamania prawa było i jest karalne i tak powinno pozostać. Im większe przestępstwo tym większa kara, przecież istniały metody na namierzanie takich telefonów. A łudzenie się, że potencjalny bandyta czy terrorysta wpadnie tylko dla tego, ze zostanie namierzony po tym jak wcześniej zarejestrował kartę, której potem używał w przestępczej działalności to kpina z inteligencji ludzi. Dla mnie i wielu to TYLKO SPOSÓB NA TOTALNĄ INWIGILACJĘ, zbieranie haków, wstydliwych rzeczy na każdego przez jakikolwiek urząd, który kiedyś tego nie mógł np. z powodów czysto technicznych i formalnych. To GNĘBIENIE normalnych dla rzekomych kilku terrorystów. Jak na razie nie jest chyba nielegalne kupowanie kart SIM zarejestrowanych przez kogoś innego. Wiec nie widzę w takim handlu niczego nie etycznego, to wręcz zdrowy odruch, bunt przeciwko kolejnemu utrudnianiu życia, odbieraniu wolności. To przykręcanie śruby z prawami na rzecz obowiązków. Niby kartę rejestruje się chwilę, ale niektórzy do salonów maja kilkadziesiąt kilometrów, niektórzy maja dzieci, a te gubią telefony, niektórzy chcą kilka kart bo zdecydowali się sprawdzić zasięg np. internetu w nowej lokalizacji, itp.

  „Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego.” – Beniamin Franklin

 4. Wan Odpowiedz

  Aby ograniczyc ilość fikcyjnie uzytkowanych numerow pre-paid powinna byc mozliwosc sprawdzenia przez kazdego obywatela jakie posiada zarejestrowane numery i miec mozliwosc je zdezaktualizowac

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt