Play prezentuje sieć 4G LTE Ultra z transferami rzędu 300 Mb/s

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

play-prezentuje-siec-ultra-4g-lte-z-transferami-rzedu-300-mb-s

Po raz kolejny sprawdziły się przewidywania My mobile (tym razem we wpisie Fan Page). Operator Play faktycznie wprowadził nowoczesną sieć 4G LTE Ultra z transferami na poziomie 300 Mb/s, a dokładniej mówiąc do 262 Mb/s. Jej przepustowość została zwiększona aż trzykrotnie oraz poprawiono zasięg w większych miastach. Dotyczy to 79 lokalizacji powyżej 10 tysięcy mieszkańców, czyli 31% populacji Polski. Niezłe wejście jak na start.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Tak więc mamy tutaj wdrożenie klasycznej technologii LTE-A, którą dumnie chwalił się Plus. Nowoczesna sieć 4.5G dostępna w Play w praktyce może być i tak gorsza niż zwykła LTE Plusa. Już wkrótce serwis My mobile przeprowadzi praktyczne testy nowej technologii w pięciu lokalizacjach Torunia (będzie wyciągana średnia z trzech pomiarów dla każdej z nich), czyli pierwszego miasta ze 100% pokryciem zasięgu LTE od Play. Fioletowy gracz zmierzy się w nich z najmocniejszym technologicznie Plusem według ostatnich badań UKE. Szkoda tylko, że ta sieć 4G LTE Ultra od Play jest dostępna jedynie w abonamencie (tylko tam też wrócił świetny pakiet 10 GB za 10 PLN).

Oby więc wkrótce posiadacze numerów na kartę również mogli się cieszyć posiadaniem tej technologii. Krytycy już nawiązują przy okazji jej premiery do słynnego 4G ready w kontekście tak naprawdę standardu HSPA+ łapiącego się jeszcze pod 3.5G starszego typu. Listę modeli smartfonów wspierających LTE Advanced znajdziemy na Wikipedii, czyli powyżej 6 kategorii. Więcej szczegółów na temat usługi 4G LTE Ultra w Play znajduje się na www.promocje.play.pl/4glteultra. Poniżej jeszcze prezentujemy świetny film Samsunga (nie będzie tym razem spotów fioletowego telkoma) pokazujący zalety nowej technologii. Oby takich produkcji było więcej.

(fot. Play/My mobile)

SAMSUNG PORÓWNUJE LTE-A CAT. 4 (150 MB/S) DO LTE-A CAT. 6 (300 MB/S)

Przygotowane przez

jest autorem 12969 informacji na tej witrynie.7 komentarzy do “Play prezentuje sieć 4G LTE Ultra z transferami rzędu 300 Mb/s”

 1. adiko Odpowiedz

  wszystko ładnie pięknie tylko ile ludzi w Polsce posiada sprzęt obsługujący LTE-A , pewnie mniej niż 5 % więc jak dla mnie póki co jest to tylko ciekawostka,bo wciąż bardzo mało sprzętu go obsługuje a jeszcze mniej go ma.

 2. Przemo Odpowiedz

  Szkoda że tak wyróżniają abonamentowców przecież oni spłacają swój telefon.. a my kartowcy dobrowolnie korzystamy z ich sieci i płacimy słono za to zaś telefon musimy nabyć na wolnym rynku.. to niesprawiedliwe że nie można mieć pakietu 10gb za 10zł.

 3. Przemo Odpowiedz

  Szkoda że tak wyróżniają abonamentowców przecież oni spłacają swój telefon.. a my kartowcy dobrowolnie korzystamy z ich sieci i płacimy słono za to zaś telefon musieliśmy nabyć na wolnym rynku.. to niesprawiedliwe że nie można mieć pakietu 10gb za 10zł.

 4. Kamil Odpowiedz

  Jak ktoś ma telefon z LTE-A to niech sprawdzi czy już działa ten 4G LTE Ultra w Play 😉

  • Al

   Kraków, centrum, wg info mapy na stronie Play lokalizacja znajduje się w zasięgu LTE ultra, speed test ukazuje gołą PRAWDĘ: http://www.speedtest.pl/test/127973052
   PLAY – to TRAGEDIA, a nie LTE, o jakim LTE ultra wy chcecie rozmawiać?
   Urządzenie NETGEAR AC810S z kartą PLAY INTERNET PRO 50GB.
   Pozdrawiam

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt